Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2022

Technik ekonomista i rachunkowości pod patronatem Banku Spółdzielczego

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w# Nakle nad Notecią podpisano uroczyście umowę pomiędzy placówką, a Bankiem Spółdzielczym w Nakle nad Notecią.

Utworzona została Klasa Patronacka w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. W uroczystości udział wzięli: Tadeusz Sobol starosta nakielski, Sebastian Stożek prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Alina Kołcz, Wojciech Gawlak wiceprezesi Zarządu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Justyna Gruntkowska dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Tomasz Kokoszewski koordynator z ramienia Banku Spółdzielczego, Dariusz Jan Betscher dyrektor Zespołu Szkół w Nakle nad Notecią oraz koordynatorzy z ramienia szkoły Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz. Oprawę uroczystości przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunem Karolem Lizakiem.

Umowa Patronacka jest efektem porozumienia stron, które dostrzegły możliwość dalszej, sformalizowanej i wzajemnej współpracy w zakresie poprawy jakości kształcenia zawodowego i zapewnienia jego wysokiej efektywności.

Bank Spółdzielczy od lat wspiera szkołę, poprzez wspólny udział w wielu przedsięwzięciach.

W Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią technikum ekonomiczne i technikum rachunkowości są szkołami z wielkimi tradycjami. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, szkoła od nowego roku szkolnego 2022/2023 będzie realizowała następujące rozszerzenia: języka angielski i drugi przedmiot do wyboru. Znajomość języka angielskiego zapewnia lepszy dostęp do prestiżowych stanowisk, ale też sprawdza się na co dzień – poszerza dostęp do informacji, kultury, sztuki, ułatwia swobodniejsze podróżowanie, poszerza horyzonty, pozwalając na komunikowanie się z ludźmi innych narodowości.

Podpisanie umowy patronackiej to kolejne działanie związane z realizacją zadań reformy edukacji, mającej na celu rozwój szkolnictwa zawodowego. W myśl zasady: Szkoła dla biznesu- Biznes dla szkoły.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz - ZS im. S. Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentownie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)