Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

10 września 2020

Teatr pod chmurką. O tym, że w każdym z Nas jest coś dobrego

fot. Agnieszka Beger

fot. Agnieszka Beger

Dnia 10 września dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego odwiedzili# aktorzy z Teatru „Amuzado” z Krakowa.

Przedszkolacy mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Hipcio Flipcio”. 
Głównym bohaterem przedstawienia był przemiły, ogromny i sympatyczny hipopotam o imieniu Hipcio Flipcio. Zwierzak ten miał wielki problem, gdyż niegrzeczna zebra cały czas śmiała się z niego, dokuczała mu i nazywała grubasem. Przechwala się cały czas, pokazywała czego to ona nie potrafi, a biedny hipopotam nie wiedział co z tym problemem zrobić. Ale jak to w życiu bywa problem sam się rozwiązał, zebra wybierała się na bal zwierząt i pewna była, że Flipcio na pewno nie pójdzie, bo w nic się nie zmieści. Okazało się jednak, ze sympatyczny hipopotam wyglądał pięknie, a do tego pięknie tańczył walca i macarenę. A co się okazało zebra nie była dobrą tancerką.
Teatrzyk ten poruszał jeden z ważnych problemów, jakim jest zwracanie uwagi na to jak kto wygląda, a nie kim jest. W każdym jest coś dobrego i trzeba to odkryć. Poprzez muzykę, piosenki i dowcipne sytuacje aktorzy starali się pokazać dzieciom problem, który dotyczyć może każdego z nas oraz sposób jego rozwiązania. Spektakl był pouczający, zachęcał do wyboru dobrych i właściwych zachowań. Podczas przedstawienia był też czas na zabawę i ćwiczenia gimnastyczne.

Materiał: Agnieszka Beger, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie. 

 

Oceń artykuł: 13 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)