Dziś mamy 23 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Targowisko czynne już od poniedziałku. Czego nie można sprzedawać?

fot. MM

fot. MM

Budowa targowiska na ul. Łąkowej w Mroczy została zakończona, jednakże póki co jest ono nieczynne. W ostatnim czasie poznaliśmy wyłącznie oficjalny regulamin targowiska. Ile wynosi opłata targowa i sprzedaż czego jest zabroniona?

Przypominamy, że końcowa cena budowy targowiska wyniosła nieco ponad 660 tys. zł. Warto zaznaczyć, że aż 526 tys. zł  pochodziło z dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozostałą część kwoty pokryła gmina Mrocza.

Targowisko zacznie działać już od 21 października i będzie ogólnodostępne. Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 14.00 (z wyjątkiem dni świątecznych ustawowo wolnych od pracy przypadających w wyznaczone dni do handlu).

Jeśli chodzi o opłatę targową, to od osób fizycznych, prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej dokonujących sprzedaży na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” przy ul. Łąkowej w Mroczy wyniesie ona 6 zł za prowadzenie handlu na jednym stanowisku. Dopuszcza się zajęcie przez jednego sprzedającego kilku wydzielonych stanowisk handlowych pod warunkiem uiszczenia opłaty za każde stanowisko oddzielnie. Co istotne dla potencjalnych sprzedawców, na targowisku mogą znajdować się tylko i wyłącznie te pojazdy mechaniczne, z których bezpośrednio prowadzona będzie sprzedaż towarów. Pobór opłaty targowej odbywać się będzie w drodze inkasa przez upoważnionego pracownika mroteckiego urzędu gminy, a terminem płatności będzie dzień, w którym dokonywana będzie sprzedaż. Wiadomo już, że z opłaty zwolnione będą osoby sprzedające produkty rolne pochodzące z własnych upraw i hodowli osoby sprzedającej.

Na targowisku nie będzie można sprzedawać: napojów alkoholowych, środków odurzających, substancji psychotropowych, nafty, benzyny, skażonego spirytusu, trucizny, środków leczniczych (z wyjątkiem ziół), zagranicznych banknotów, monet, papierów wartościowych, broni, amunicji, materiałów pirotechnicznych i wybuchowych, środków ochrony roślin, metali szlachetnych i wykonywanych z nich przedmiotów oraz żywych zwierząt. Ponadto na terenie targowiska zabrania się spożywania napojów alkoholowych, reklamy i promocji wyrobów tytoniowych oraz napojów alkoholowych, prowadzenia sprzedaży w drodze publicznych losowań, organizowania i prowadzenia gier hazardowych, zaśmiecania terenu placu, a także handlu i parkowania samochodów na chodnikach, ciągach pieszych, w pasie drogowym oraz w sposób utrudniający wjazd do garaży lub utrudniający przejazd pojazdów uprzywilejowanych. Pełny regulamin targowiska udostępniony jest na tablicy informacyjnej targowiska, a także na tablicy ogłoszeń w Mroczy oraz na oficjalnej stronie internetowej gminy Mrocza.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Xp312, w dniu 18-10-2019 18:14:06 napisał:

  To całe targowisko i tak za parking robi

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Mroczanka, w dniu 18-10-2019 20:06:56 napisał:

  A czy to targowisko będzie czynne codziennie??Czy tylko w poniedziałki???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  xc, w dniu 18-10-2019 20:22:55 napisał:

  na jakiej ulicy ten handel jadąc od witosławia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  cHandlarz, w dniu 19-10-2019 08:35:00 napisał:

  To wolno jak nic nie wolno?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Maken, w dniu 19-10-2019 19:43:45 napisał:

  Czy w ogóle ktoś coś będzie sprzedawał. Pieniądze dosłownie i w przenośni wyrzucone w błoto.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Iz86, w dniu 20-10-2019 10:22:58 napisał:

  Od samego początku chodziło o parking. Dofinansowania n A niego dostać nie można bylo, a na targowisko już tak. Taki mik:)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kobieta pracująca , w dniu 20-10-2019 15:29:32 napisał:

  Czynne od poniedziałku do piątku. Od 6-14..dobre sobie, ludzie pracujący i tak nie skorzystają bo w tym czasie są w pracy..

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Gregor, w dniu 25-10-2019 10:40:37 napisał:

  Czyli spirytus nieskażony można sprzedawać:D

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Botox
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Meble kuchenne
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)