Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2018

Taniec to jego pasja. Bardzo lubi tańczyć i śpiewać

fot. pow

fot. pow

Fabian Kryger Da Silva 23.11.2018 roku brał udział w koncercie cyklicznych spotkań zatytułowanych # „Magiczny świat muzyki – w zielonym gaiku” w Nakielskim Ośrodku Kultury.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze szkół i przedszkoli z Nakła z ludową kulturą muzyczną naszego regionu i kraju. Dzieci zespołu „Młoda Krajna” śpiewały piosenki Posłała mnie matka, Czerwone Jagody i tańczyły tańce Poleczkę, Grozik, Krakowaiak, Polkę Dziadek i inne. Ich regionalne stroje były omawiane przez choreografa zespołu. 

Fabian od września 2017 roku należy do Zespołu Pieśni i Tańca „Młoda Krajna”.  Jest najmłodszym tancerzem w  zespole. Bardzo lubi tańczyć i śpiewać a jego ulubionym tańcem jest Krakowiak, podczas którego wciela się w Lajkonika.  Do zespołu należy również jego starszy brat Pedro.

Choreografem zespołu „ Mała Krajna” jest Agnieszka Misiorek – Frankow,  a akompaniuje im na skrzypcach  Janusz Redlak i akordeonie Karolina Rogalińska. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od 16:00 do 17:45 w NOK-u i są darmowe.  Dzieci uczestniczą w wielu koncertach w ciągu roku takich jak Dożynki, Koncerty Noworoczne, Koncerty Jubileuszowe z Zespołem Pieśni i Tańca Krajna i inne. Biorą też udział w konkursach, w kwietniu 2018 roku  w konkursie Pieśni Ludowej „O krajeńską gąskę” zajęli I miejsce w kategorii zespół.  Zapisać się można w każdej chwili.

materiał: Renata Szymańska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)