Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2017

Tak świętujemy odzyskanie niepodległości. Relacja z obchodów w Nakle

fot. PM

fot. PM

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Nakle już za nami. Po Mszy św. z #parafii pw. św. Stanisława BiM udano się na nakielski rynek przy dźwiękach orkiestry OSP Nakło.

Ta część uroczystości rozpoczęła się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Gości i mieszkańców przywitał oraz okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Nakielski Tomasz Miłowski. Szczególnie powitał senatora RP Jana Rulewskiego, wicestarostę Andrzeja Kindermana, zastępcę burmistrza Piotra Kalamona, radnych powiatowych, radnych gminnych, ks. proboszcza Tadeusza Michalaka, komendanta KP PSP w Nakle Romana Kłosa, dyrektora ZK Potulice Jarosława Nurkiewicza, żołnierzy I Batalionu Logistycznego „Ziemi Nakielskiej”, poczty sztandarowe, przedstawicieli służb mundurowych, szkół i przedszkoli, sołtysów oraz mieszkańców.

- 11 listopada to nasze wielkie święto narodowe, radosne i pokazujące siłę działania w imię wspólnego dobra. Dzisiaj mija 99. rocznica rozejmu w Compiègne, który zakończył I wojnę światową – mówił. Po wystąpieniu starosty głos zabrał senator RP Jan Rulewski. Następnie Czesław Wiśniewski odczytał list Sekretarza Stanu MON Bartosza Kownackiego.

W dalszej części uroczystości liczne delegacje składały wiązanki pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu. Kompanię honorową i wartę pod pomnikiem wystawił 1 Batalion Logistyczny "Ziemi Nakielskiej" w Bydgoszczy. Na koniec odśpiewano Rotę przy akompaniamencie orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Nakła pod dyrygenturą Pauliny Ocetkiewicz (w zastępstwie kapelmistrza Krzysztofa Marlewskiego). Nad bezpieczeństwem czuwały służby, którym m.in. dziękował Starosta Nakielski.

Ostatnim punktem obchodów Święta Niepodległości był festyn niepodległościowy. Odbywały się występy artystyczne, każdy mógł zjeść ciepły posiłek, a także zakupić m.in. wyroby rękodzielnicze.

Oceń artykuł: 14 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (10)

  Internautka, w dniu 11-11-2017 18:23:11 napisał:

  Uroczystość pod względem organizacyjnym + , ale Panowie którzy składali wiązanki i oddawali hołd pomordowanym " w czapkach " na głowie. Stawiam znak ? Pozdrawiam.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (10)

  Laik , w dniu 12-11-2017 07:10:31 napisał:

  Pasjonaci w mundurach dali piękny popis musztry, wielkie brawa. Szacunek dla was, że wkładacie mundury robicie coś dobrego, reprezentujecie nasz region, ale proszę poświęćcie więcej uwagi na naukę musztry. W tym roku była uroczystość pod pomnikiem przy kościele tam dwóch panów również było z waszej grupy i aż miło się ich oglądało a tutaj no cóż...

  odpowiedz

  • 5 (5)

  mery, w dniu 12-11-2017 14:52:04 napisał:

  a mnie sie podobało wszystko, było uroczyscie, a na koniec fajny zespół dał koncert, jestem zadowolona mino, ze strasznie zmarzłam z rodziną ale warto było przyjść, pozdrawiam

  odpowiedz

  • 2 (8)

  sewen, w dniu 12-11-2017 19:11:43 napisał:

  A tego ciula Jasia z senatu to nawet na wiązankę nie stać ,tylko na krzywy ryj-pasożyt

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Kumura, w dniu 12-11-2017 20:37:11 napisał:

  Jaki był cel decydentów powiatu zapraszając Rulewskiego to tylko oni sami wiedzą. Postawa z rękoma w kieszeni to wstyd , świadczy to o braku szacunku do władz powiatu a jak mniemam panowie starostowie szukają wzmocnienia stąd senator na rynku.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  NSZ, w dniu 13-11-2017 11:43:38 napisał:

  jakie to wszystko plastikowe i nadęte.Od lat to samo. Pomnik na każdą okoliczność (jest na nim nawet ściana poświęcona "wyzwolicielom" ze wschodu. Może się jeszcze przyda SLD na święto rewolucji? ) Jedzcie kiedyś na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI to zobaczycie jak wygląda prawdziwy patriotyzm polski.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
STOLIKI RTV
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Nowoczesny styl
Nowoczesne zabiegi laserowe
Botox i wypełniacze
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)