Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Szkolny pokaz talentów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W środowe popołudnie 9 października w Szkole Podstawowej nr 2 # im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w auli odbył się niecodzienny występ.

Na szkolnym pokazie talentów uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Dzieci miały okazję do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, talentami, uzdolnieniami i sukcesami.

Największą popularnością cieszyły się zdolności wokalne. Wykonano piosenki polskie i zagraniczne. Mieliśmy okazję posłuchać popisy wokalistów, którzy przedstawili swoje wersje polskich i zagranicznych przebojów.

Widownia usłyszała m.in. utwór „Byle jak” w wykonaniu uczennic klasy 3a: Mai, Olgi i Weroniki oraz „Mama ostrzegała” w  wykonaniu Zuzi. Kolejne piosenki zaśpiewały: Maja z 3c – „Podajmy sobie ręce”, Zuzia, Martyna i Julia z 5b – „Tamta dziewczyna”, Nicola i Marika z 5b – „Te wszystkie chwile”, Amelia z 7a – „Pół kroku stąd”, Tatiana i Weronika z 2b – „Nie ma nas”, Kuba i Paweł – „Górą Ty”, Amelia z 7c – „Halleluja”.

Usłyszeliśmy również grę na instrumentach. Na pianinie zagrał Janek z klasy 2c, na skrzypcach, Ania z 3c, na pianinie zagrała i zaśpiewała piosenkę „Say something” Ania z 7b. Natomiast uczeń klasy 7c wykazał się umiejętnością błyskawicznego układania kostki Rubika. Program poprowadzili uczniowie klasy 5b: Zuzia i Paweł.

Wspaniała publiczność – rodzice, dziadkowie, uczniowie wraz z nauczycielami reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.

Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe, a następnie udali się na pizzę, którą zafundowała Rada Rodziców. Szkolny Pokaz Talentów to wspaniała okazja do wyłonienia młodych instrumentalistów i wokalistów „Dwójki”.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)