Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 października 2019

Szkolny pokaz talentów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W środowe popołudnie 9 października w Szkole Podstawowej nr 2 # im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w auli odbył się niecodzienny występ.

Na szkolnym pokazie talentów uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Dzieci miały okazję do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, talentami, uzdolnieniami i sukcesami.

Największą popularnością cieszyły się zdolności wokalne. Wykonano piosenki polskie i zagraniczne. Mieliśmy okazję posłuchać popisy wokalistów, którzy przedstawili swoje wersje polskich i zagranicznych przebojów.

Widownia usłyszała m.in. utwór „Byle jak” w wykonaniu uczennic klasy 3a: Mai, Olgi i Weroniki oraz „Mama ostrzegała” w  wykonaniu Zuzi. Kolejne piosenki zaśpiewały: Maja z 3c – „Podajmy sobie ręce”, Zuzia, Martyna i Julia z 5b – „Tamta dziewczyna”, Nicola i Marika z 5b – „Te wszystkie chwile”, Amelia z 7a – „Pół kroku stąd”, Tatiana i Weronika z 2b – „Nie ma nas”, Kuba i Paweł – „Górą Ty”, Amelia z 7c – „Halleluja”.

Usłyszeliśmy również grę na instrumentach. Na pianinie zagrał Janek z klasy 2c, na skrzypcach, Ania z 3c, na pianinie zagrała i zaśpiewała piosenkę „Say something” Ania z 7b. Natomiast uczeń klasy 7c wykazał się umiejętnością błyskawicznego układania kostki Rubika. Program poprowadzili uczniowie klasy 5b: Zuzia i Paweł.

Wspaniała publiczność – rodzice, dziadkowie, uczniowie wraz z nauczycielami reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.

Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe, a następnie udali się na pizzę, którą zafundowała Rada Rodziców. Szkolny Pokaz Talentów to wspaniała okazja do wyłonienia młodych instrumentalistów i wokalistów „Dwójki”.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)