Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2019

Szkolny Konkurs Językowy. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w # Lubaszczu przystąpili 27 i 28 maja br. do Szkolnego Konkursu Językowego.

Konkurs sprawdzał umiejętności posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim. Nie zabrakło chętnych, by sprawdzić swoją wiedzę językową. Cele konkursu to poszerzanie wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii/ Niemiec, motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy z zakresu języka obcego, doskonalenie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim, wzmacnianie motywacji do samodzielnego uczenia się języków obcych, zachęcanie do podejmowania wspólnych działań.

17 wychowanków szkoły rozwiązywało test, który składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych. Testy przygotowały nauczycielki języków obcych: p. Agnieszka Andrzejewska oraz p. Magdalena Stałowska – Janke.

Wyniki ogłoszono 4 czerwca. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. 

Laureatami rywalizacji zostali:
I miejsce – Kevin Owczarz
II miejsce – Piotr Musiał
III miejsce – Ola Bankiert

Upominki ufundowała Rada Rodziców Szkoły.

W konkursie wzięli udział: Oliwia Gierzyńska, Kevin Owczarz, Izabela Adamczyk, Zuzanna Polachowska, Igor Ormiński, AdrianKubacki, Julia Jurkiewicz, Szymon Heck, Sara Białczak, Fabian Białecki, Aleksander Należyty, Olga Kochelska, Magdalena Iciek, Agata Kowalska, Piotr Musiał, Ola Bankiert, Barbara Pilarska.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)