Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Szkolenie dla pedagogów i psychologów. Przeprowadziła je policjantka

fot. pow.

fot. pow.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy na# zaproszenie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadziła szkolenie dla pedagogów i psychologów. Tematem przewodnim była procedura „Niebieskiej Karty”.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna z Nakla w ramach spotkań Sieci Współpracy i Samokształcenia Pedagogów i Psychologów, zorganizowała szkolenie dla pedagogów szkolnych i psychologów z terenu powiatu nakielskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono mł. asp. Zofia Wrzeszcz zajmującą się w nakielskiej komendzie pracą z młodzieżą i profilaktyką.

Zajęcia, jakie przeprowadziła mundurowa, miały charakter teoretyczno – warsztatowy, a ich tematyka związana była z procedurą „Niebieskiej Karty”. Mł. asp. Zofia Wrzeszcz omówiła przypadki, w jakich wszczyna się procedurę i wskazała instytucje, które z mocy ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie mogą taką procedurę wszcząć.

Prelegentka tłumaczyła co powinno być zawarte w poszczególnych formularzach Niebieskiej Karty, co dzieje się po jej założeniu i jak wygląda zamknięcie procedury.

Na zakończenie szkolenia jego uczestnicy usłyszeli też rady związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i otrzymali odblaski w ramach niedawnych obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Materiał: 

Oceń artykuł: 16 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)