Dziś mamy 27 marca 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 stycznia 2023

Szkolenie cywilów i sportowców na poligonie. Projekt "Trenuj z Wojskiem”

fot. powierzone

fot. powierzone

W minioną sobotę (28 stycznia 2023 r.) Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło ferie w wyjątkowy sposób. #Nauka taktycznej pierwszej pomocy, rzut granatem, strzelanie, survival, sztuki walk to tylko kilka z wielu punktów szkoleniowych przygotowanych przez toruńskie centrum w ramach akcji „Trenuj z Wojskiem”. W szkoleniu udział wzięło blisko 180 uczestników, w tym między innymi zawodowi żużlowcy z Toruńskiego „Apatora” oraz Hokeiści z KH Energa Toruń.

Projekt „Trenuj z Wojskiem” jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do Ministerstwa Obrony Narodowej i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

„Dla CSWOT była to pierwsza edycja tego szkolenia, w ramach której przygotowaliśmy szkolenie dla blisko 180-uczestników. Cieszymy się także, że pomimo napiętego grafiku treningowego w akcji „Trenuj z Wojskiem” wzięli udział także zawodowi hokeiści i żużlowcy. Ich udział jasno pokazuje, że umiejętności proobronne potrzebne są każdemu człowiekowi, niezależnie od wykonywanej przez niego codziennej pracy.” - powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT.

W programie realizowanych w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej szkoleń znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania masek przeciwgazowych, rzutu granatem, pomocy medycznej oraz pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego.

„Kontakt z bronią czy inne tego typu rzeczy wzbudzają troszeczkę adrenaliny, u nas w czasie sezonu mamy jej aż ponadto... Zobaczymy więc co za niespodzianki dla nas Panowie tutaj szykują” - dodał Paweł Przedpełski zawodnik KS Toruń.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Materiał: ppor. Krzysztof Wójcik / Oficer Prasowy CSWOT

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Kcyniak, w dniu 31-01-2023 12:09:43 napisał:

  A może by tak zorganizować coś takiego w gminie Kcynia? Mamy przecież JRS Kowalewko które się również specjalizuje w obronności jak i ma zaplecze odpowiednie do tego. Z chęcią bym wziął w czymś takim udzial by chociaż dowiedzieć się podstaw na temat obronności kraju , obsługi broni , terenoznawstwa itd

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Kret, w dniu 31-01-2023 12:23:23 napisał:

  Nikogo to Kowalewko i ta JRS nie obchodzi. Czym niby oni mają się pochwalić? Nic nie potrafią sami..powinno zakazać się im być. Że niby czego się tam nauczysz?

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Radny Kcynia, w dniu 31-01-2023 14:08:10 napisał:

  Do kret: co do JRS w Kowalewku to skoro nic nie potrafią to dlaczego młodzież tam jeździ się szkolić, dlaczego można u nich się zapisać na szkolenia niezbędne do uzyskania pozwolenia na własną broń, instruktora strzeleckiego itp. dlaczego przyjeżdżają do nich się szkolić wojska specjalne z całej Polski, i nie tylko, wiele obecnych operatorów jednostek specjalnych wyszło właśnie z pod skrzydeł właśnie tej jednostki, a nikogo to nie obchodzi ten hejt , i czym ty możesz się pochwalić ?

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Leon, w dniu 31-01-2023 14:18:09 napisał:

  Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo Pamiętajcie że wolność nie jest dana na zawsze tym bardziej z takim sąsiadem na wschodzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Lufa, w dniu 31-01-2023 20:55:25 napisał:

  Tylko Abramsów żal! Kaj oni som?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 01-02-2023 09:40:16 napisał:

  Do roboty się weźcie Anię bzdury w łbach

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kolp, w dniu 01-02-2023 20:42:40 napisał:

  I cyk wszyscy porejestrowani i wiadomo gdzie wezwania wysyłać pożniej

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)