Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Szkoła realizuje projekt poświęcony bezpieczeństwu. Młodzież bierze udział w tematycznych zajęciach

fot. powierzone

fot. powierzone

W środę 8 listopada br. uczniów klas piątych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad # Notecią odwiedził strażnik miejski. st. insp. p. Dariusz Chróściński, który poruszył kilka ważnych spraw związanych z ogólnym bezpieczeństwem uczniów w szkole, jak i poza jej murami.

Nie zabrakło również informacji o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z osoba obcą. Ponadto p. Chróściński przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w przypadkowym spotkaniu obcego psa.

Wizyta strażnika była częścią projektu realizowanego w szkole pt. „Rodzina i bezpieczeństwo”. Główne cele projektu to: poprawa bezpieczeństwa dzieci w życiu codziennym, bezpieczne korzystanie z internetu i budowanie świadomości wśród dzieci o nadrzędnej wartości, jaką jest rodzina.

Młodzież podczas zajęć zapoznaje się z podstawowymi zasadami korzystania z urządzeń elektrycznych, zasadami ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w sieci i znajomości zasad zdrowego trybu życia. Zdobytą na zajęciach wiedzę uczniowie prezentują w formie rysunków i plakatów wystawianych na holu szkoły.

Projekt zainicjowała i prowadzi p. Beata Taczyńska- Milczarek.

materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)