Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Szkoła realizuje projekt poświęcony bezpieczeństwu. Młodzież bierze udział w tematycznych zajęciach

fot. powierzone

fot. powierzone

W środę 8 listopada br. uczniów klas piątych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad # Notecią odwiedził strażnik miejski. st. insp. p. Dariusz Chróściński, który poruszył kilka ważnych spraw związanych z ogólnym bezpieczeństwem uczniów w szkole, jak i poza jej murami.

Nie zabrakło również informacji o bezpiecznym zachowaniu się w kontakcie z osoba obcą. Ponadto p. Chróściński przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w przypadkowym spotkaniu obcego psa.

Wizyta strażnika była częścią projektu realizowanego w szkole pt. „Rodzina i bezpieczeństwo”. Główne cele projektu to: poprawa bezpieczeństwa dzieci w życiu codziennym, bezpieczne korzystanie z internetu i budowanie świadomości wśród dzieci o nadrzędnej wartości, jaką jest rodzina.

Młodzież podczas zajęć zapoznaje się z podstawowymi zasadami korzystania z urządzeń elektrycznych, zasadami ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w sieci i znajomości zasad zdrowego trybu życia. Zdobytą na zajęciach wiedzę uczniowie prezentują w formie rysunków i plakatów wystawianych na holu szkoły.

Projekt zainicjowała i prowadzi p. Beata Taczyńska- Milczarek.

materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)