Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

21 września 2023

"Szkoła dostępna dla wszystkich”. Podnoszenie kompetencji nauczycieli

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Zapraszamy do udziału w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”. #Głównym celem inicjatywy jest podniesienie kompetencji pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów i terapeutów pedagogicznych w zakresie ochrony zdrowia psychicznego oraz udzielania wsparcia edukacyjno-specjalistycznego.

Projekt to wspólna inicjatywa Instytutu Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Będzie on realizowany we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi.

Podnoszenie kompetencji nauczycieli

Głównym założeniem projektu jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i przygotowanie do pełnienia roli doradcy ds. dostępności uczenia (DDU).

Uczestnicy będą mieli szeroki dostęp do bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychoterapeutycznych, które pomogą im jeszcze lepiej przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy najmłodszym.

Na zainteresowanych czeka 25 wykładów w formie webinarów prowadzonych przez wykładowców z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przewidziano również warsztaty w formie on-line z wykwalifikowanymi ekspertami.

Udział w projekcie pozwoli na poszerzenie wiedzy i kompetencji z zakresu ważnych obszarów tematycznych, takich jak ochrona zdrowia psychicznego, udzielanie wsparcia edukacyjno-specjalistycznego w tym dzieciom z doświadczeniami migracji.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 8 7
Pliki do pobrania
ASA_brochure_active_Strona_1.jpg
ASA_brochure_active_Strona_2.jpg

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Rodzic, w dniu 21-09-2023 15:52:02 napisał:

  Dobra szkoła jak żegluga, która będzie gościć jakiegoś podrzędnego polityką jakiś Partyk byle Jaki. Ale czy szkoła która jest lokalem wyborczym wypada gościć polityków?

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Zofia, w dniu 21-09-2023 16:41:40 napisał:

  Nie ,żaden podrzędny polityk tylko polski poseł w Unii Europejskiej nie w Nakle.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Byle Jaki, w dniu 21-09-2023 19:52:49 napisał:

  Antyunijny europoseł. Dla kasy by tej jaki by rów Jarkowi wylizał. Jak i cały nakielski PiS z tymi debilami sami o sobie.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Dobromir, w dniu 22-09-2023 13:05:00 napisał:

  Proponuję jeszcze szkolenie dla nauczycieli w zakresie stomatologii w ten sposób rządzący rozwiążą następny problem szkolny, a jakby jeszcze szkolenie ze sprzątania i dla zdrowia dać im rowery z dynamem to ucząc mogą jeszcze posprzątać i prądu dla szkoły nakręcić i to wszystko za najniższą krajową. Czy nie prościej zatrudnić psychologów a może ich nie ma w szkole pytanie dlaczego?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)