Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2019

Zmiany w parafiach. Gdzie zmienił się duchowny?

fot. archiwum

fot. archiwum

Co roku w czerwcu w niektórych parafiach diecezji bydgoskiej następują zmiany, #których wśród księży dokonuje biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Kogo przeniesiono do parafii poza powiatem nakielskim, a kto trafił do nas? Sprawdzamy.

Wszystkie zmiany wprowadzone zostały 22 czerwca. O niektórych już pisaliśmy, gdyż "starych" księży żegnano, a "nowych" witano. Zmiany zaszły w parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle. Do parafii pw. Narodzenia NMP w Osielsku przeniesiono wikariusza ks. Roberta Lewandowskiego, który w Nakle pracował od 2014 roku, a na jego miejsce skierowano ks. neoprezbitera Igora Wichorwskiego. Również w parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle mamy "nową twarz". Dotychczasowy wikariusz ks. Karol Rawicz-Kostro został skierowany do parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, a w Nakle pracę rozpoczął ks. neoprezbiter Bartosz Marut.

Zmiany zaszły również w Kcyni, w parafii Wniebowzięcia NMP. Ks. Stanisław Gajek z parafii pw. Narodzenia NMP w Osielsku zastąpił dotychczasowego wikariusza ks. Pawła Polcyn, który natomiast rozpoczął pracę niedaleko, bo w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Zastąpi skierowanego do parafii pw. NMP Różańcowej w Wysokiej ks. Szymona Lewandowskiego.

Poza zmianami wśród wikariuszy, dwie parafie w powiecie nakielskim zyskały także nowych proboszczów. Do parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni skierowano ks. Zbigniewa Grzegorzewskiego, a dotychczasowego proboszcza ks. Tomasza Kasprzaka przeniesiono do parafii pw. św. Wawrzyńca w Lutowie.

Druga zmiana proboszcza nastąpiła w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie, gdzie zwolniony został ks. Krzysztof Amborski. Nominację proboszczowską otrzymał ks. Roman Sosnowski, który wcześniej był wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy.

Zmian zaszło więc sporo, ale czy na lepsze, okaże się w niedalekiej przyszłości. Jakie pierwsze wrażenie zrobili na Was nowi księża?

Oceń artykuł: 12 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ania, w dniu 02-07-2019 14:06:36 napisał:

  Super,

  odpowiedz

  • 3 (7)

  katol, w dniu 02-07-2019 15:11:18 napisał:

  Ks. Roman Sosnowski bardzo dobre wrażenie, wydaje się być właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (5)

  Miki, w dniu 02-07-2019 19:16:43 napisał:

  Starym i nowym zwyczajem zmieniają owczarnie dla nie poznaki. Byli tacy dobrzy i mili zwlaszcza dla dzieci.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Tonery Directions
27PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)