Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2019

Zmiany w parafiach. Gdzie zmienił się duchowny?

fot. archiwum

fot. archiwum

Co roku w czerwcu w niektórych parafiach diecezji bydgoskiej następują zmiany, #których wśród księży dokonuje biskup ordynariusz Jan Tyrawa. Kogo przeniesiono do parafii poza powiatem nakielskim, a kto trafił do nas? Sprawdzamy.

Wszystkie zmiany wprowadzone zostały 22 czerwca. O niektórych już pisaliśmy, gdyż "starych" księży żegnano, a "nowych" witano. Zmiany zaszły w parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle. Do parafii pw. Narodzenia NMP w Osielsku przeniesiono wikariusza ks. Roberta Lewandowskiego, który w Nakle pracował od 2014 roku, a na jego miejsce skierowano ks. neoprezbitera Igora Wichorwskiego. Również w parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle mamy "nową twarz". Dotychczasowy wikariusz ks. Karol Rawicz-Kostro został skierowany do parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, a w Nakle pracę rozpoczął ks. neoprezbiter Bartosz Marut.

Zmiany zaszły również w Kcyni, w parafii Wniebowzięcia NMP. Ks. Stanisław Gajek z parafii pw. Narodzenia NMP w Osielsku zastąpił dotychczasowego wikariusza ks. Pawła Polcyn, który natomiast rozpoczął pracę niedaleko, bo w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Zastąpi skierowanego do parafii pw. NMP Różańcowej w Wysokiej ks. Szymona Lewandowskiego.

Poza zmianami wśród wikariuszy, dwie parafie w powiecie nakielskim zyskały także nowych proboszczów. Do parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni skierowano ks. Zbigniewa Grzegorzewskiego, a dotychczasowego proboszcza ks. Tomasza Kasprzaka przeniesiono do parafii pw. św. Wawrzyńca w Lutowie.

Druga zmiana proboszcza nastąpiła w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Występie, gdzie zwolniony został ks. Krzysztof Amborski. Nominację proboszczowską otrzymał ks. Roman Sosnowski, który wcześniej był wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Króla w Bydgoszczy.

Zmian zaszło więc sporo, ale czy na lepsze, okaże się w niedalekiej przyszłości. Jakie pierwsze wrażenie zrobili na Was nowi księża?

Oceń artykuł: 12 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ania, w dniu 02-07-2019 14:06:36 napisał:

  Super,

  odpowiedz

  • 3 (7)

  katol, w dniu 02-07-2019 15:11:18 napisał:

  Ks. Roman Sosnowski bardzo dobre wrażenie, wydaje się być właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (5)

  Miki, w dniu 02-07-2019 19:16:43 napisał:

  Starym i nowym zwyczajem zmieniają owczarnie dla nie poznaki. Byli tacy dobrzy i mili zwlaszcza dla dzieci.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)