Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

16 lipca 2021

Szczepienia przeciwko COVID-19 a osoby bezdomne. Internauta apeluje!

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Do naszej redakcji dotarła wiadomość od# mieszkańca Nakła. W swojej wypowiedzi poruszył temat szczepień osób bezdomnych. Treść poniżej.

Każdego dnia na bieżąco czytelnicy mają możliwość śledzić dzienne raporty związane z Covid-19 a także apele o szczepienia. Burmistrz również apelował, zwracał się do mieszkańców z prośbą o szczepienie. W całej tej historii gdzieś na uboczu pozostawieni są sami sobie osoby w kryzysie bezdomności, które jeszcze się nie zaszczepiły przeciwko covid-19. Głównie chodzi o osoby, które nie korzystają z przytulisk i tej szansy nie mieli. Czy władze miasta planują przeprowadzić taką akcję lub zaangażować Centrum Pomocy Społecznej w Nakle, straż miejską, policję?. W naszym mieście, w gminie takich osób nie brakuje. Warto pomagać.

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 49 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (35)

  Magda, w dniu 16-07-2021 10:31:07 napisał:

  Pomysł Ok ale część osób po szczepieniu czuje się źle gorączkuje itd. Więc ok zaszczepią się i co dalej??? Moim zdaniem tu oprócz samego podania szzepionki trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem jeszcze tej kwestii.

  odpowiedz

  • -24 (32)

  ścigana, w dniu 16-07-2021 10:58:23 napisał:

  Zostaną zorganizowane łapanki. Pasuje?

  odpowiedz

  • -28 (46)

  Samozycie, w dniu 16-07-2021 12:21:01 napisał:

  Widać, że osoba co to napisała nie ma pojęcia o czym mówi. Pracuje z bezdomnymi i tak mają szeroko w czterech literach wszystko byle móc pić alkohol. Mogą mieć dach nad głową, ciepłe posiłki, czyste ubrania i mydło w zamian mają tylko nie pić i nie korzystają z tego, a co dopiero żeby chciały się zaszczepić, śmiech na sali. Kolego/ koleżanko oni wypiją spirytus po którym stracą wzrok byle się napić, nie boją się covida czy tego, że kogoś zarażą, regularnie chodzą z kupami w gaciach itd. PROSZĘ POMYŚL TROCHĘ ZANIM SIE WYPOWIESZ.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 18 (28)

  Marta, w dniu 16-07-2021 12:36:29 napisał:

  @Samożycie-człowieku tym wpisem dowiodłeś,że poziom twojej edukacji jest dokładnie taki jak poziom tego co byłeś w stanie wystukać na klawiaturze.Ja bym Ci nie powierzyła pracy nawet ze zwierzętami w schronisku a co dopiero z ludźmi.Wpierw popracuj nad sobą a potem myśl o pracy z ludźmi.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Koleś z Nakła , w dniu 16-07-2021 12:38:01 napisał:

  Alkoholizm jest przeciwwskazaniem do szczepienia.

  odpowiedz

  • -18 (22)

  Proste, w dniu 16-07-2021 23:47:33 napisał:

  Drogi internauto, zaszczepił es się i jesteś bezpieczny, nic Tobie już nie grozi. Jesteś odporny i przy ewentulanym zarażeniu będziesz miał co najwyżej katarek. Dlaczego się martwiszo innych?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)