Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Szczególne wydarzenie dla uczniów i nauczycieli. Kapitan Wiktor Rossa patronem szkoły

fot.MM

fot.MM

Szkoła w Ślesinie w końcu oficjalnie doczekała się patrona#, z którego każdy mieszkaniec sołectwa może być dumny. Na uroczystości wręczenia sztandaru pojawili się między innymi przedstawiciele władz samorządowych oraz szkół.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia wiązanki kwiatów pod głazem upamiętniającym kpt. Wiktora Rossy przez delegacje, w której skład weszli: burmistrz Nakła Sławomir Napierała, dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej Tomasz Pasieka oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie Ewa Miłosierna. Wiązanka została również złożona przy grobie kpt. Rossy przez uczniów szkoły. Następnie wprowadzono sztandary i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, po czym powitano zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi: starosta nakielski Tadeusz Sobol, przewodniczący rady miejskiej Paweł Wiśniewski sołtys Ślesina Bernadeta Nowaczyk, proboszcz miejscowej parafii ks. Sławomir Bednarek, synowie powstańców Tadeusz Wolnik i Edward Padura, a także wnuczka Wiktora Rossy Maria Chyła.

W dalszej kolejności uczniowie przybliżyli wszystkim życiorys patrona szkoły. 17 maja 2018 roku podczas sesji rada miejska w Nakle podjęła uchwałę, na mocy której postanowiono nadać szkole w Ślesinie imię kpt. Wiktora Rossy. Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice wyrazili zgodę, aby został on patronem ich szkoły.

Następnie przyszedł czas na ceremonię wbicia gwoździ w drzewiec sztandaru. O przeprowadzenie tej uroczystości poproszono Ewę Miłosierną. Zgodnie z tradycją wywodzącą się z okresu międzywojennego, symbolicznego aktu wbijania gwoździ do sztandaru dokonali przedstawiciele gminy, organizacji działających w Ślesinie oraz prywatni sponsorzy. Następnie przyszedł czas na symboliczne przekazanie sztandaru. Burmistrz wręczył go dyrektorowi szkoły, który z kolei przekazał go szkolnemu pocztowi sztandarowemu. Sztandar szkoły ma kształt kwadratu. Awers jest w kolorze bordowym, a w środkowej części znajduje się wizerunek kpt. Wiktora Rossy, natomiast wokół jego wizerunku widnieje nazwa szkoły. Rewers jest czerwony. Na jego tle umieszczone jest godło państwowe w czerwonej tarczy, wokół którego wyhaftowano słowa: „Bóg, honor, ojczyzna”. Sztandar ma wymiar 100x100 cm i obszyty jest złotymi frędzlami. Drzewiec o wysokości 2, 20 m zakończony jest okuciem z metalowym orłem. Uczniowie chwilę później złożyli również ślubowanie na otrzymany sztandar.

Dalsza część uroczystości to przede wszystkim przemówienia zaproszonych gości oraz występy artystyczne uczniów, które wzbudziły podziw wśród zgromadzonej na sali publiczności

Oceń artykuł: 22 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  uczestniczka, w dniu 08-01-2019 21:01:07 napisał:

  Wspaniała uroczystość!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Jacek, w dniu 09-01-2019 07:25:35 napisał:

  Gratulacje dla społeczności szkolnej w Ślesinie. Bóg Honor Ojczyzna tradycja Polski zwraca na sztandary. Oprawa uroczystości wspaniała.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  za firanki, w dniu 09-01-2019 11:24:54 napisał:

  Wspaniała uroczystość.Zaproszono tylu wspaniałych gości...A jednak nie wszyscy zachłysnęli się bo musieli oglądać tę uroczystość przez okno za firanek.To nauczyciele emeryci.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  ......, w dniu 09-01-2019 16:38:22 napisał:

  http://www.portalkujawski.pl/component/k2/item/1908-kapitan-wiktor-rossa-patronem-szkoly-w-slesinie 24 czerwca 2013 r., 7 lat temu ta impreza już była. Co to dwa razy kotlety odgrzewają? Nie ma na co kasy wydawać?

  odpowiedz

  • -1 (1)

  ?, w dniu 09-01-2019 20:07:54 napisał:

  Widzę szkoła tylko dla jedno wierców. Jedna słuszna religia innych nie tolerujecie? Proszę o komentarz byłego lub obecną dyrektor

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Lucas, w dniu 10-01-2019 09:36:06 napisał:

  hello Dzień dobry, nazywam się Lucas i pochodzę z tego kraju i chcę użyć tej premumi, aby powiedzieć i powiedzieć ludziom z mojego kraju, że Stella Rene jest pożyczkodawcą prywatnym i pożyczkowym, a dziś jestem taka szczęśliwa, bo dostałem pożyczkę przed w czwartek, a kwota pożyczki otrzymana na moim koncie bankowym wyniosła 90 000 dolarów, a dziś jestem szczęśliwy i mogę zacząć swoje życie Mam 55 lat, a moja żona tutaj jest szczęśliwa, wszystkie pozdrowienia mogą obdarzyć Stellę Rene firmą bardzo szczęśliwą i dobrą pracę, aby sprostać tej pracy, a ona ma inne biuro, takie jak WŁOCHY, USA, POLSKA. KANADA i wiele innych krajów kontaktuje się z nią dzisiaj pod e-mailem pod adresem {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} w celu uzyskania szybkich i bezpiecznych pożyczek już dziś. Lucas

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)