Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Szachiści z całego powiatu zjechali się do Mroczy. Znamy wyniki turnieju!

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

16 stycznia po raz szósty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do# Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VI Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Równolegle w Mroczy odbyły się jednocześnie 3 turnieje:

• Turniej A – dla Juniorów posiadających IV lub wyższą kategorię - z czasem 12’+4’’ na zawodnika, 7 rund
• Turniej B – dla zawodników z V lub bez kategorii – z czasem 30’ na zawodnika, 5 rund.
• Turniej C – Turniej przewidziany z myślą dla opiekunów i rodziców – z czasem 12’+4’’, 7 rund.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Okonek oraz Wiceprezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Iwona Zielińska. Turniej poprowadził sędzia I klasy – Mirosław Kozielski. Tego dnia w Mroczy zameldowało się przy szachownicach 75 zawodników.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”. Ostatecznie tytuł ten, dzięki lepszej punktacji pomocniczej, przypadł Alanowi Jagodzińskiemu. Drugie miejsce przypadło Wikorowi Haluja, a trzecie miejsce na podium zajął Jagodziński Olaf.

W Turnieju B pierwsze trzy miejsca wyglądały następująco: 1. miejsce – Paweł Sokół, Kamil Semrau, 3 miejsce – Roman Sokół. W tym turnieju była możliwość podwyższenia swojej kategorii szachowej co udało się sporej licznie osób.

W Turnieju C brało udział 23 zawodników. Dla niektórych była to pierwsza styczność z szachami. Wyniki nie były zaskakujące najlepszy był Mateusz Budnik. Za nim na podium miejsca zajęli Mariusz Darowicki.

Jak zawsze na turnieju panowała rodzinna atmosfera, dostępny był bar kawowo-herbaciany, a dla każdego zawodnika został zapewniony ciepły posiłek przygotowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach i zapraszamy na kolejne szachowe zmagania do Mroczy.

Materiał: Ewelina Musiał - UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 101 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)