Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Świętowanie Tygodnia Bibliotek. Rozmawiano o pracy bibliotekarza

fot. pow.

fot. pow.

Od 8 do 15 maja 2019 w bibliotekach w Trzeciewnicy i Ślesinie świętowaliśmy # Tydzień Bibliotek.

To program, którego celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek, podniesienie autorytetu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką jak największej liczby społeczeństwa. Była to już XVI edycja, której hasło brzmiało #BIBLIOTEKA. W filiach odbywały się zajęcia z uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy i dziećmi z przedszkola w Ślesinie.

W środę 8 maja bibliotekę w Ślesinie odwiedziły "Jeżyki" i "Słoneczka". Dzieciom zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy Kamishibai. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, które wsuwane są do małej "drewnianej i częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny – ekranu.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały bajek "O Panach Palcach" i "Groszku", przy których świetnie się bawiły. We wtorkowe przedpołudnie grupa "Jeżyków" uczestniczyła, także w zajęciach literackich pt. "Dzień zabaw z literaturą".

Podczas tego spotkania dzieci wykazały się znajomością tytułów bajek oraz ich treścią a były to: zagadki słowne i obrazkowe, dopasowywanie rekwizytów do znanych i lubianych bajek, układanie puzzli oraz zabawa z bajkową kostką.

"Książka moim przyjacielem" to temat zajęć w bibliotece ze "Skrzatami". Głównym celem spotkania było budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i utrwalanie pojęć związanych z biblioteką oraz zwrócenie uwagi na konieczność szanowania książek.

720 lat temu Nakłu nad Notecią nadano prawa miejskie i taki też był temat spotkania w bibliotece w Trzeciewnicy z uczniami klasy VII.

Młodzież korzystając z wydawnictw książkowych dotyczących Nakła nad Notecią i Internetu poszukiwali informacji o Towarzystwie Przyjaciół Nakła, miastach partnerskich, symbolach grodu nad Notecią.

To spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat stolicy powiatu. O symbolach narodowych rozmawiano podczas zajęć w bibliotece, w których uczestniczyli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej NSP.

Z pewnością był to czas dobrze wykorzystany. Wszystkie wydarzenia skupiały się wokół książek i miłośników czytania, a przede wszystkim biblioteki.

materiał: Wioletta Sęk PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)