Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Świętowanie Tygodnia Bibliotek. Rozmawiano o pracy bibliotekarza

fot. pow.

fot. pow.

Od 8 do 15 maja 2019 w bibliotekach w Trzeciewnicy i Ślesinie świętowaliśmy # Tydzień Bibliotek.

To program, którego celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek, podniesienie autorytetu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką jak największej liczby społeczeństwa. Była to już XVI edycja, której hasło brzmiało #BIBLIOTEKA. W filiach odbywały się zajęcia z uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy i dziećmi z przedszkola w Ślesinie.

W środę 8 maja bibliotekę w Ślesinie odwiedziły "Jeżyki" i "Słoneczka". Dzieciom zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy Kamishibai. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, które wsuwane są do małej "drewnianej i częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny – ekranu.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały bajek "O Panach Palcach" i "Groszku", przy których świetnie się bawiły. We wtorkowe przedpołudnie grupa "Jeżyków" uczestniczyła, także w zajęciach literackich pt. "Dzień zabaw z literaturą".

Podczas tego spotkania dzieci wykazały się znajomością tytułów bajek oraz ich treścią a były to: zagadki słowne i obrazkowe, dopasowywanie rekwizytów do znanych i lubianych bajek, układanie puzzli oraz zabawa z bajkową kostką.

"Książka moim przyjacielem" to temat zajęć w bibliotece ze "Skrzatami". Głównym celem spotkania było budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i utrwalanie pojęć związanych z biblioteką oraz zwrócenie uwagi na konieczność szanowania książek.

720 lat temu Nakłu nad Notecią nadano prawa miejskie i taki też był temat spotkania w bibliotece w Trzeciewnicy z uczniami klasy VII.

Młodzież korzystając z wydawnictw książkowych dotyczących Nakła nad Notecią i Internetu poszukiwali informacji o Towarzystwie Przyjaciół Nakła, miastach partnerskich, symbolach grodu nad Notecią.

To spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat stolicy powiatu. O symbolach narodowych rozmawiano podczas zajęć w bibliotece, w których uczestniczyli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej NSP.

Z pewnością był to czas dobrze wykorzystany. Wszystkie wydarzenia skupiały się wokół książek i miłośników czytania, a przede wszystkim biblioteki.

materiał: Wioletta Sęk PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)