Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 maja 2020

Świętowali 100 urodziny Karola Wojtyły. Było uroczyście i wyjątkowo

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Poniedziałek 18 maja to bardzo ważny i wyjątkowy dzień dla nas Polaków i nie tylko. #Ludzie na całym świecie tego dnia swoje myśli i serca kierują w stronę Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, społeczność szkolna przygotowywała się cały rok. Mimo zaistniałej sytuacji i niemożliwości bycia w budynku szkoły „Nakielska Dwójka” świętowała ten dzień w sposób jak zawsze uroczysty i wyjątkowy.

W tym dniu cała szkoła przystąpiła do akcji „ Świętujemy Urodziny Lolka, czyli nasze 100 lat dla Karola Wojtyły”. Dzieci do tego dnia przygotowywały się już cały tydzień na lekcjach religii i na godzinach wychowawczych. Pani katechetka Jola prosiła uczniów szkoły o przesyłanie zdjęć dzieci z Janem Pawłem II, z których nauczyciel informatyki – pani Alicja Nowicka przygotowała filmik. Pani Kasia ze swoimi uczniami podczas lekcji zdalnych przygotowywała laurki dla papieża. Nie zabrakło także śpiewów ulubionej piosenki Jana Pawła II czyli Barki, czy hymnu napisanego na 100 urodziny „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Dzieci w domach z rodzicami tworzyli także wspaniałe torty urodzinowe. Oczywiście przykład szedł od samej Pani Dyrektor Anny Maćkowskiej, która upiekła prawdziwy tort, zachęcając innych do tej inicjatywy. Starsze klasy natomiast pod opieką ks. Michała Zawartowskiego, pisały przepiękne modlitwy do Jana Pawła II.  Sam dzień 18 maja również został uczczony w wyjątkowy sposób. Wszyscy uczniowie w tym dniu  na lekcji wystąpili w strojach galowych, a jeśli ktoś nie mógł połączyć się na kamerze, to w okienku pojawiały się portrety  Ojca Świętego lub flagi papieskie.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym uczniom za włożone serca,  Rodzicom, za poświęcenie i pomoc oraz Nauczycielom, zarówno wychowawcom, jak i nauczycielom poszczególnych przedmiotów, którzy włączyli się chętnie do przygotowań tego dnia.

Miłą niespodzianką  było również odśpiewanie STO LAT dla naszej pani wicedyrektor Aleksandry Kwasigroch przez uczniów klasy 3c, podczas lekcji języka angielskiego, która razem z Janem Pawłem II obchodzi w tym dniu  swoje urodziny.

Niech Święty Jan Paweł II błogosławi z Nieba naszej społeczności szkolnej i wspiera we wszystkich naszych działaniach.

Materiał: Kronikarz szkolny Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 130 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)