Dziś mamy 6 grudnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

18 maja 2020

Świętowali 100 urodziny Karola Wojtyły. Było uroczyście i wyjątkowo

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Poniedziałek 18 maja to bardzo ważny i wyjątkowy dzień dla nas Polaków i nie tylko. #Ludzie na całym świecie tego dnia swoje myśli i serca kierują w stronę Wielkiego Polaka – Karola Wojtyły.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią, społeczność szkolna przygotowywała się cały rok. Mimo zaistniałej sytuacji i niemożliwości bycia w budynku szkoły „Nakielska Dwójka” świętowała ten dzień w sposób jak zawsze uroczysty i wyjątkowy.

W tym dniu cała szkoła przystąpiła do akcji „ Świętujemy Urodziny Lolka, czyli nasze 100 lat dla Karola Wojtyły”. Dzieci do tego dnia przygotowywały się już cały tydzień na lekcjach religii i na godzinach wychowawczych. Pani katechetka Jola prosiła uczniów szkoły o przesyłanie zdjęć dzieci z Janem Pawłem II, z których nauczyciel informatyki – pani Alicja Nowicka przygotowała filmik. Pani Kasia ze swoimi uczniami podczas lekcji zdalnych przygotowywała laurki dla papieża. Nie zabrakło także śpiewów ulubionej piosenki Jana Pawła II czyli Barki, czy hymnu napisanego na 100 urodziny „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Dzieci w domach z rodzicami tworzyli także wspaniałe torty urodzinowe. Oczywiście przykład szedł od samej Pani Dyrektor Anny Maćkowskiej, która upiekła prawdziwy tort, zachęcając innych do tej inicjatywy. Starsze klasy natomiast pod opieką ks. Michała Zawartowskiego, pisały przepiękne modlitwy do Jana Pawła II.  Sam dzień 18 maja również został uczczony w wyjątkowy sposób. Wszyscy uczniowie w tym dniu  na lekcji wystąpili w strojach galowych, a jeśli ktoś nie mógł połączyć się na kamerze, to w okienku pojawiały się portrety  Ojca Świętego lub flagi papieskie.

Pragniemy serdecznie podziękować naszym uczniom za włożone serca,  Rodzicom, za poświęcenie i pomoc oraz Nauczycielom, zarówno wychowawcom, jak i nauczycielom poszczególnych przedmiotów, którzy włączyli się chętnie do przygotowań tego dnia.

Miłą niespodzianką  było również odśpiewanie STO LAT dla naszej pani wicedyrektor Aleksandry Kwasigroch przez uczniów klasy 3c, podczas lekcji języka angielskiego, która razem z Janem Pawłem II obchodzi w tym dniu  swoje urodziny.

Niech Święty Jan Paweł II błogosławi z Nieba naszej społeczności szkolnej i wspiera we wszystkich naszych działaniach.

Materiał: Kronikarz szkolny Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 152 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)