Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2017

Święto gęsi na Krajnie. Prezentowano gęsinę, lokalne potrawy i rękodzieło

fot. MM . KPODR Minikowo

fot. MM . KPODR Minikowo

11 listopada w Minikowie miała miejsce kolejna targowo-wystawiennicza impreza – „Święto #Gęsi na Krajnie”. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Minikowo od lat kultywuje kulinarną tradycję kosztowania potraw z gęsi.

W tym roku aż 80 wystawców zaprezentowało między innymi gęsinę w różnej postaci, potrawy kulinarne oraz rękodzieło. Osoby, które postanowiły odwiedzić tego dnia Minikowo, mogły zakupić lub skosztować lokalnych potraw z gęsiny, a także podziwiać prezentację ras żywych gęsi. Imprezie towarzyszyła VIII Krajowa Wystawa Szpiców i Psów Ras Pierwotnych oraz biegi licencyjne psich zaprzęgów. Mimo przelotnych opadów deszczów, uczestnicy chętnie korzystali z atrakcji dostępnych podczas trwania imprezy

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Kokototowski, w dniu 13-11-2017 12:54:23 napisał:

    Bieda z nędzą i drożyzna. 80 wystawców? 60 z nich to odpustowi kramarze. Czapki kapelusze i sztuczne futra na wiejski festyn. Więcej serów niż gęsiny, kóra o 11:00 już się kończyła. Za to serów i wędlin w bród. Z gęsi tylko nazwa pozostała. A szkoda bo parę lat temu była to zacna impreza.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
MEBLE PIOTR PASIEKA
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Produkty instax
od 37,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)