Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Święto braci kurkowych. Wręczono medale „Zjednoczenia”

fot. MM

fot. MM

W ostatnią niedzielę nakielskie bractwo kurkowe miało powody do świętowania.# Wszystko za sprawą uroczystości, które rozpoczęły się w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle.

To właśnie tam mszę świętą w intencji bractw koncelebrował kanclerz kurii ks. kanonik Grzegorz Nowak. Po nabożeństwie, bracia kurkowi przemaszerowali na nakielski rynek, gdzie odśpiewano hymn bractwa. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło n.in Króla Zjednoczenia Zbigniewa Madeja, prezesa Zarządu Okręgu Bydgoskiego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Krzysztofa Larskiego, starosty nakielskiego Tadeusza Sobola, burmistrza Nakła Sławomira Napierały czy braci kurkowych z niemieckiej miejscowości Ginklage.

Po wygłoszeniu przez gości okolicznościowych przemówień, Sławomir Napierała oraz Roman Jabłoński otrzymali medale „Zjednoczenia”. W dalszej kolejności nastąpiła intronizacja Nakielskiego Króla Kurkowego i złożenia ślubowania, po czym bracia z Solca Kujawskiego za pomocą moździerza oddali salwę honorową. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, bracia udali się na strzelnicę w Paterku, gdzie zorganizowano strzelanie o tytuł Króla Okręgu Bydgoskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Oceń artykuł: 2 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Wulkanizacja
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Odchudzanie
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)