Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Święto braci kurkowych. Wręczono medale „Zjednoczenia”

fot. MM

fot. MM

W ostatnią niedzielę nakielskie bractwo kurkowe miało powody do świętowania.# Wszystko za sprawą uroczystości, które rozpoczęły się w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle.

To właśnie tam mszę świętą w intencji bractw koncelebrował kanclerz kurii ks. kanonik Grzegorz Nowak. Po nabożeństwie, bracia kurkowi przemaszerowali na nakielski rynek, gdzie odśpiewano hymn bractwa. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło n.in Króla Zjednoczenia Zbigniewa Madeja, prezesa Zarządu Okręgu Bydgoskiego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Krzysztofa Larskiego, starosty nakielskiego Tadeusza Sobola, burmistrza Nakła Sławomira Napierały czy braci kurkowych z niemieckiej miejscowości Ginklage.

Po wygłoszeniu przez gości okolicznościowych przemówień, Sławomir Napierała oraz Roman Jabłoński otrzymali medale „Zjednoczenia”. W dalszej kolejności nastąpiła intronizacja Nakielskiego Króla Kurkowego i złożenia ślubowania, po czym bracia z Solca Kujawskiego za pomocą moździerza oddali salwę honorową. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, bracia udali się na strzelnicę w Paterku, gdzie zorganizowano strzelanie o tytuł Króla Okręgu Bydgoskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Oceń artykuł: 2 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Sprzedaż opon
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)