Dziś mamy 24 lutego 2018, sobota, imieniny obchodzą:
16 maja 2017

Święto Polskiej Niezapominajki. Dzieci wzięły udział w zajęciach tematycznych

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

15 maja rokrocznie obchodzone jest w Polsce Święto Polskiej Niezapominajki. Ten dzień ma #na celu promowanie walorów przyrodniczych, ochronę środowiska, a także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, sytuacji.

Z tej okazji dzieci z przedszkola ,,Donald” wzięły udział w zajęciach tematycznych poświęconych temu magicznemu dniu. Wysłuchawszy wiersza M. Konopnickiej pt. ,,Niezapominajki”  przedszkolaki poznały cechy charakterystyczne i miejsca występowania tej rośliny, a także przedstawiły budowę kwiatu oraz określiły jego ubarwienie. Za pomocą wydzieranki wyklejono kontury kwiatków, które następnie zostały przyklejone przez dzieci na stworzoną mapę Polski. I tak powstała plansza obrazująca niezapominajki na tle konturów Polski. Przedszkolaki stworzyły ponadto łąkę niezapominajek, wyklejając kontury kwiatków plasteliną i umieszczając je na planszy, a także kolorując kontury kwiatków kredkami. Podsumowując zajęcia wskazały na bliskie im osoby, które można obdarować tym kwiatkiem.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)