Dziś mamy 26 maja 2017, piątek, imieniny obchodzą:
16 maja 2017

Święto Polskiej Niezapominajki. Dzieci wzięły udział w zajęciach tematycznych

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

15 maja rokrocznie obchodzone jest w Polsce Święto Polskiej Niezapominajki. Ten dzień ma #na celu promowanie walorów przyrodniczych, ochronę środowiska, a także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, sytuacji.

Z tej okazji dzieci z przedszkola ,,Donald” wzięły udział w zajęciach tematycznych poświęconych temu magicznemu dniu. Wysłuchawszy wiersza M. Konopnickiej pt. ,,Niezapominajki”  przedszkolaki poznały cechy charakterystyczne i miejsca występowania tej rośliny, a także przedstawiły budowę kwiatu oraz określiły jego ubarwienie. Za pomocą wydzieranki wyklejono kontury kwiatków, które następnie zostały przyklejone przez dzieci na stworzoną mapę Polski. I tak powstała plansza obrazująca niezapominajki na tle konturów Polski. Przedszkolaki stworzyły ponadto łąkę niezapominajek, wyklejając kontury kwiatków plasteliną i umieszczając je na planszy, a także kolorując kontury kwiatków kredkami. Podsumowując zajęcia wskazały na bliskie im osoby, które można obdarować tym kwiatkiem.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)