Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:
16 maja 2017

Święto Polskiej Niezapominajki. Dzieci wzięły udział w zajęciach tematycznych

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

15 maja rokrocznie obchodzone jest w Polsce Święto Polskiej Niezapominajki. Ten dzień ma #na celu promowanie walorów przyrodniczych, ochronę środowiska, a także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc, sytuacji.

Z tej okazji dzieci z przedszkola ,,Donald” wzięły udział w zajęciach tematycznych poświęconych temu magicznemu dniu. Wysłuchawszy wiersza M. Konopnickiej pt. ,,Niezapominajki”  przedszkolaki poznały cechy charakterystyczne i miejsca występowania tej rośliny, a także przedstawiły budowę kwiatu oraz określiły jego ubarwienie. Za pomocą wydzieranki wyklejono kontury kwiatków, które następnie zostały przyklejone przez dzieci na stworzoną mapę Polski. I tak powstała plansza obrazująca niezapominajki na tle konturów Polski. Przedszkolaki stworzyły ponadto łąkę niezapominajek, wyklejając kontury kwiatków plasteliną i umieszczając je na planszy, a także kolorując kontury kwiatków kredkami. Podsumowując zajęcia wskazały na bliskie im osoby, które można obdarować tym kwiatkiem.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)