Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Święto Jabłka w „Donaldzie”. Dla dzieci przygotowano wiele zabaw

fot. pow.

fot. pow.

28 września ustanowiony został Światowym Dniem Jabłka.

Z tej okazji Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego "Donald" uczestniczyły w uroczystych obchodach tego magicznego święta. Rankiem przedszkolaki przygotowały i upiekły ciastka francuskie z jabłkami, aby po południu te słodkie przysmaki mogły zagościć na rodzinnym pikniku. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Podczas wspólnego powitania zatańczono do piosenki "Małe czerwone jabłuszko". Pszczółki przy współudziale rodziców brały udział w konkurencjach sportowych, takich jak: "Bieg z jabłkiem na chustce", "Jabłko na łyżce", "Toczenie jabłka", "Slalom", "Podaj jabłko - tunel".

Zawody sportowe dostarczyły zarówno dzieciom, jak i rodzicom mnóstwa pozytywnej energii i wiele radości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawie kołowej "Wędrujące jabłuszka", podczas której musieli wykonywać różne ćwiczenia. Po zakończeniu części sportowej nadszedł czas na wspólny posiłek. Nasi mali milusińscy wraz z rodzicami mieli okazję zasmakować przygotowanych ciasteczek z jabłkami oraz innych piknikowych przysmaków. Zarówno dzieci jak i rodzice byli ogromnie zadowoleni z możliwości wspólnego spotkania się i poznania. Wszystkie Pszczółki za wspaniałą postawę i aktywność otrzymały pamiątkowe medale Rumianego Jabłuszka, a także dyplomy. Rodzice życzyli nam wielu podobnych okazji do tego typu spotkań integracyjnych.

Święto Jabłuszka obchodzone było także w pozostałych grupach przedszkolnych. Dzieci poznały budowę i cechy charakterystyczne tego owocu, wykonały sok jabłkowy, który następnie miały okazję skosztować, a także prace plastyczne poświęcone jabłku. Donaldziaki brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych z użyciem jabłek. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)