Dziś mamy 18 października 2017, środa, imieniny obchodzą:
12 października 2017

Święto Drzewa w przedszkolu. Jednym z elementów było złożenie przysięgi

fot. A. Kowalska

fot. A. Kowalska

10 października przypada Święto Drzewa, w którym propaguje się sadzenie drzew w #swoim otoczeniu oraz przypomina, jak ważna jest rola drzew w życiu ludzi. i zwierząt.

W tym dniu przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Donald od samego rana toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami. Były opowiadania, zabawy ruchowe, pogadanki i burza mózgów dotycząca wiedzy o drzewach.

6-latki szkicowały platana - pomnik przyrody rosnący w ogrodzie przedszkolnym, inne dzieci tworzyły drzewa w innej formie. Wszystkie przedszkolaki złożyły przysięgę, że nie będą łamać i niszczyć drzew, ponieważ wiedzą jak bardzo są one potrzebne.

Tego dnia przedszkolaki symbolicznie posadziły w ogrodzie dwa małe drzewka, odśpiewały hymn przedszkola „Przedszkole pod platanem” oraz zrobiły wspólne zdjęcie pod starym platanem - symbolem przedszkola i  niemym świadkiem tutejszych spotkań.

Materiał: A. Kowalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)