Dziś mamy 25 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
12 października 2017

Święto Drzewa w przedszkolu. Jednym z elementów było złożenie przysięgi

fot. A. Kowalska

fot. A. Kowalska

10 października przypada Święto Drzewa, w którym propaguje się sadzenie drzew w #swoim otoczeniu oraz przypomina, jak ważna jest rola drzew w życiu ludzi. i zwierząt.

W tym dniu przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Donald od samego rana toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami. Były opowiadania, zabawy ruchowe, pogadanki i burza mózgów dotycząca wiedzy o drzewach.

6-latki szkicowały platana - pomnik przyrody rosnący w ogrodzie przedszkolnym, inne dzieci tworzyły drzewa w innej formie. Wszystkie przedszkolaki złożyły przysięgę, że nie będą łamać i niszczyć drzew, ponieważ wiedzą jak bardzo są one potrzebne.

Tego dnia przedszkolaki symbolicznie posadziły w ogrodzie dwa małe drzewka, odśpiewały hymn przedszkola „Przedszkole pod platanem” oraz zrobiły wspólne zdjęcie pod starym platanem - symbolem przedszkola i  niemym świadkiem tutejszych spotkań.

Materiał: A. Kowalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)