Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
12 października 2017

Święto Drzewa w przedszkolu. Jednym z elementów było złożenie przysięgi

fot. A. Kowalska

fot. A. Kowalska

10 października przypada Święto Drzewa, w którym propaguje się sadzenie drzew w #swoim otoczeniu oraz przypomina, jak ważna jest rola drzew w życiu ludzi. i zwierząt.

W tym dniu przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Donald od samego rana toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami. Były opowiadania, zabawy ruchowe, pogadanki i burza mózgów dotycząca wiedzy o drzewach.

6-latki szkicowały platana - pomnik przyrody rosnący w ogrodzie przedszkolnym, inne dzieci tworzyły drzewa w innej formie. Wszystkie przedszkolaki złożyły przysięgę, że nie będą łamać i niszczyć drzew, ponieważ wiedzą jak bardzo są one potrzebne.

Tego dnia przedszkolaki symbolicznie posadziły w ogrodzie dwa małe drzewka, odśpiewały hymn przedszkola „Przedszkole pod platanem” oraz zrobiły wspólne zdjęcie pod starym platanem - symbolem przedszkola i  niemym świadkiem tutejszych spotkań.

Materiał: A. Kowalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)