Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
12 października 2017

Święto Drzewa w przedszkolu. Jednym z elementów było złożenie przysięgi

fot. A. Kowalska

fot. A. Kowalska

10 października przypada Święto Drzewa, w którym propaguje się sadzenie drzew w #swoim otoczeniu oraz przypomina, jak ważna jest rola drzew w życiu ludzi. i zwierząt.

W tym dniu przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Donald od samego rana toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami. Były opowiadania, zabawy ruchowe, pogadanki i burza mózgów dotycząca wiedzy o drzewach.

6-latki szkicowały platana - pomnik przyrody rosnący w ogrodzie przedszkolnym, inne dzieci tworzyły drzewa w innej formie. Wszystkie przedszkolaki złożyły przysięgę, że nie będą łamać i niszczyć drzew, ponieważ wiedzą jak bardzo są one potrzebne.

Tego dnia przedszkolaki symbolicznie posadziły w ogrodzie dwa małe drzewka, odśpiewały hymn przedszkola „Przedszkole pod platanem” oraz zrobiły wspólne zdjęcie pod starym platanem - symbolem przedszkola i  niemym świadkiem tutejszych spotkań.

Materiał: A. Kowalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)