Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Światowy Dzień Zwierząt w "Donaldzie". Dzieci wykonały prace plastyczne

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

04.10 ustanowiono Światowym Dniem Zwierząt (dzień wspomnienia Św. Franciszka z # Asyżu, patrona zwierząt). W 1931 roku we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem.

Z tej okazji dzieci z Przedszkola "Donald” wzięły udział w obchodach tego dnia. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione maskotki zwierząt, o których mogły opowiedzieć, aby następnie przy rytmach znanych dziecięcych piosenek i zabaw móc wspólnie ze swoimi pluszakami w nich uczestniczyć.

Podczas pogadanek tematycznych i opowiadań zwrócono uwagę na gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem, oraz określono sposoby ochrony tych zwierząt.

Dzieci wykonały także prace plastyczną technika malowania na kubeczkach.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)