Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Światowy Dzień Zwierząt w "Donaldzie". Dzieci wykonały prace plastyczne

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

04.10 ustanowiono Światowym Dniem Zwierząt (dzień wspomnienia Św. Franciszka z # Asyżu, patrona zwierząt). W 1931 roku we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem.

Z tej okazji dzieci z Przedszkola "Donald” wzięły udział w obchodach tego dnia. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione maskotki zwierząt, o których mogły opowiedzieć, aby następnie przy rytmach znanych dziecięcych piosenek i zabaw móc wspólnie ze swoimi pluszakami w nich uczestniczyć.

Podczas pogadanek tematycznych i opowiadań zwrócono uwagę na gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem, oraz określono sposoby ochrony tych zwierząt.

Dzieci wykonały także prace plastyczną technika malowania na kubeczkach.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)