Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Światowy Dzień Chorego. Z życzeniami w Domu Pomocy Społecznej w Nakle

fot. pow

fot. pow

W poniedziałek 11 lutego obchodzimy kolejny już XXVII Światowy Dzień Chorego.

Opieka nad chorymi  wymaga profesjonalizmu  i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”. „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

Taki drobny, bezinteresowny gest, w stronę podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nakle, wykonali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle. Dzieci postanowiły z okazji Dnia Chorego przygotować dla pensjonariuszy DPS niespodziankę. W niedzielę 10 lutego udały się do Domu Pomocy na Mszę św. o godzinie 14.00, aby razem z chorymi modlić się. Wolontariusze czynnie uczestniczyli w Eucharystii czytając Słowo Boże i modlitwę powszechną. Po Mszy św. dzieci przekazały na ręce Pani Dyrektor Ewy Kistowskiej upominek od wolontariuszy – „kreatywny kuferek”, z darami zebranymi od dzieci.

Jednak to nie jedna niespodzianka, ponieważ razem  z wolontariuszami SKC przybył również Nakielski Chór „Semper Fidei” działający przy parafii św. Stanisława BM w Nakle pod kierunkiem Pani Mirosławy Maison. Chórzyści najpierw zadbali o oprawę muzyczną podczas Eucharystii, wykonując pieśni liturgiczne a po Mszy św. odbył się jeszcze krótki koncert pieśni patriotycznych. „Mamy nadzieję, że ten czas pozwoli Państwu choć na chwilę zapomnieć o troskach, smutku i chorobie i przyniesie radość i miłe wspomnienia” – mówiła jedna z chórzystek podczas powitania. I to chyba się udało. Łzy, wspólne śpiewanie, oklaski i miłe słowa po koncercie świadczyły o tym, że te chwile pozostaną w pamięci pensjonariuszy na dłużej.

W imieniu Chóru Semper  Fidei oraz Szkolnego Koła Caritas, pragnę serdecznie podziękować Pani Dyrektor, Pracownikom i podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Nakle za kolejne miłe przyjęcie. Dziękuję ks. Proboszczowi Michałowi z Parafii św. Wawrzyńca w Nakle  możliwość wspólnego uczestniczenia w Eucharystii.

Na Światowy Dzień Chorego pragniemy życzyć  wszystkim Chorym powrotu  do zdrowia. Niech sprzyja Państwu pogoda ducha, nadzieja  i troskliwa opieka czuwających rodzin, przyjaciół, a także  lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów.

materiał: Katarzyna Dobosz - Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu                                                                          

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)