Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Światowy Dzień Chorego. Miła niespodzianka dla podopiecznych oddziału ZOL

fot. Hanna Siemianowska

fot. Hanna Siemianowska

11 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez # Jana Pawła II w 1992 roku.

Celem obchodów jest oprócz modlitwy za cierpiących, zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca - rodziny, wolontariusze - towarzyszą chorym i cierpiącym.

5 lutego pracownik filii bibliotecznej w szpitalu wraz z terapeutą zajęciowym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego nakielskiego szpitala przygotowali miłą niespodziankę podopiecznym oddziału. Z życzeniami dla nich przyszli uczniowie kl. VI b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle. Zaprezentowali też przedstawienie pt. "Wolontariat – co to", którego głównym przesłaniem była myśl, że bardzo niewiele trzeba, aby osobie starszej, schorowanej, cierpiącej dać choć chwilę radości i uśmiechu. Goście okrasili również spotkanie akcentem muzycznym wykonując kilka piosenek.

Wzruszeni podopieczni oddziału ZOL nagrodzili uczniów oklaskami - w podziękowani za pamięć i dobre słowo młodzi goście otrzymali słodki upominek.

materiał: Hanna Siemianowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)