Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Światowy Dzień Chorego. Miła niespodzianka dla podopiecznych oddziału ZOL

fot. Hanna Siemianowska

fot. Hanna Siemianowska

11 lutego br. po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez # Jana Pawła II w 1992 roku.

Celem obchodów jest oprócz modlitwy za cierpiących, zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca - rodziny, wolontariusze - towarzyszą chorym i cierpiącym.

5 lutego pracownik filii bibliotecznej w szpitalu wraz z terapeutą zajęciowym Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego nakielskiego szpitala przygotowali miłą niespodziankę podopiecznym oddziału. Z życzeniami dla nich przyszli uczniowie kl. VI b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle. Zaprezentowali też przedstawienie pt. "Wolontariat – co to", którego głównym przesłaniem była myśl, że bardzo niewiele trzeba, aby osobie starszej, schorowanej, cierpiącej dać choć chwilę radości i uśmiechu. Goście okrasili również spotkanie akcentem muzycznym wykonując kilka piosenek.

Wzruszeni podopieczni oddziału ZOL nagrodzili uczniów oklaskami - w podziękowani za pamięć i dobre słowo młodzi goście otrzymali słodki upominek.

materiał: Hanna Siemianowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)