Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2022

Świat ekologii i recyklingu. Najmłodsi z „Donalda” na wycieczce

fot. pow.

fot. pow.

27 kwietnia grupy Jeżyków i Sówek z# Przedszkola Niepublicznego „Donald” w Nakle wyjechały do Balczewa, gdzie znajduje się Akademia Plastikowego Marka-Plast-Mar.

Tam w Punkcie Edukacji Ekologicznej oczekiwały na dzieci panie Bernadeta Barczak i Dorota Roszak, które w ciekawy sposób wprowadziły dzieci w świat ekologii, recyklingu, segregacji śmieci, wtórnego wykorzystywania wszechobecnego plastiku. Przedszkolaki mogły zobaczyć halę produkcyjną, gdzie z odpadów wytwarzany jest regranulat, a z niego kolorowe doniczki. Dzieci miały również okazję zobaczyć ciekawe eksponaty z przeszłości w trakcie zwiedzania wystawy pt. „Ocalić od zapomnienia”. Wszyscy dostali upominki w postaci firmowych smyczy, kolorowych doniczek i pamiątkowego zdjęcia. Wyjazd był także okazją do spacerów wśród lasów i łąk.

Materiał: Kinga Geppert - Niepubliczne Przedszkole „Donald” w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)