Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2019

Sukces zawodników LUKS START Nakło. Sportowcy wrócili z medalami

W dniach 1-2 czerwca 2019 roku w Zamościu odbyły się # Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS U18, U20 i U23, w których udział wzięła 18-osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

Indywidualnie tytuł Mistrza Krajowego Zrzeszenia LZS U18 w rzucie oszczepem 700g zdobył Eryk Kołodziejczak 02’, który po rzucie na odległość 78,66m PB potwierdził swoją dominację na listach światowych.

Równie udanie zaprezentowała się Aleksandra Nowaczewska 02’, która po rzucie młotem 3kg na odległość 58,42m SB została Mistrzynią Polski Krajowego Zrzeszenia LZS U18.

Srebrny medal w rzucie oszczepem 800g U20 z wynikiem 61,46m SB zdobył Dawid Wegner 00’. Na drugim stopniu podium w biegu na 200m z wynikiem 27,79s SB uplasowała się Wiktoria Paczyńska 99’. Wiktoria równie udanie zaprezentowała się w biegu na 400m zajmując drugą lokatę z czasem 63,08s SB.

Brązowy medal w skoku w dal U18 zdobył Bartosz Zamorowski 03’, dla którego 6,40m to nowy rekord życiowy. Karol Wiśniewski 01’ z rezultatem 6,63m SB zajął trzecie miejsce w konkursie skoku w dal U20. Podczas zawodów prowadzona była także klasyfikacja medalowa oraz punktowa.

W klasyfikacji medalowej LUKS START NAKŁO z 7 medalami zajął 16 miejsce na 70 ujętych klubów. Z 60 zdobytymi punktami zajęliśmy 11 miejsce na 88 sklasyfikowanych klubów. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także:

- Weronika Świderska 00’ – IV miejsce w biegu na 100m z nowym PB 12,39s oraz VIII miejsce w biegu na 200m – 26,21s PB.