Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

Sukces Wiktorii i Szymona. Uczniowie wzięli udział w konkursie kulinarnym

fot. Agnieszka Andrzejewska

fot. Agnieszka Andrzejewska

W dniach 09-10.04.2019 r. w Expo Mazury w Ostródzie odbyła się czwarta edycja targów # Mazury HoReCa.

Mocnym punktem Mazury HoReCa są prestiżowe konkursy kulinarne. Podczas tegorocznej edycji przeprowadzono I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny dla Szkół Gastronomicznych „Drób na Polskim Stole”, któremu patronował Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu: Wiktoria Pietraszak i Szymon Heck. W I etapie rywalizacji mieli za zadanie przesłać recepturę wraz z wyraźnym zdjęciem potrawy, której składową jest gęsina.

Komisja wyłoniła finalistów, wśród których znaleźli się wychowankowie ZSP w Lubaszczu. 10 kwietnia br. podczas targów dwuosobowe drużyny ze szkół o profilu gastronomicznym z całej Polski przygotowywały potrawę konkursową z wykorzystaniem głównego składnika, którym były pierś z gęsi oraz żołądki gęsie.

Na wykonanie zadania mieli 120 minut, Kapituła Konkursowa oceniała: smak, technikę kulinarną oraz aranżację talerza. „Młodzi kucharze” z Nakła nad Notecią zajęli 7. miejsce w zawodach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, gdyż było to ich pierwsze kulinarne doświadczenie konkursowe. Wiktoria jest uczennicą II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz, Szymon uczniem I klasy. Przygotowywali się pod okiem Mistrza Kulinarnego – pana Szymona Brukwickiego, właściciela Restauracji Ekspresja w Nakle nad Notecią. Składamy serdeczne podziękowania dla Szefa Kuchni, który zaszczepił w młodych ludziach miłość do gotowania.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)