Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

22 września 2023

Stypendium dla ucznia Krzywoustego. Bartosz Odor w Kilonii

fot. powierzone

fot. powierzone

Bartosz jest finalistą 46. Olimpiady #Języka Niemieckiego.

W uznaniu jego poziomu językowego otrzymał stypendium na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii. Uczeń uczestniczył od 14.07.2023r. do 14.08.2023r. w 74. Międzynarodowym Kursie Języka Niemieckiego na poziomie C2. W seminarium naukowym wzięło udział 46 osób z 21 państw. Po teście poziomującym uczestnicy zostali przydzieleni do mniejszych grup na poziomach B1, B2, C1 i C2.

Bartosz został zakwalifikowany do grupy C2, czyli do grupy o najwyższym poziomie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Program zajęć obejmował 90 godzin i był podzielony na zajęcia skupiające się na takich dziedzinach jak: gramatyka, krajoznawstwo, konwersacja, laboratorium językowe oraz kreatywne pisanie. Po zakończeniu zajęć programowych wykładowcy organizowali dla uczestników wykłady z historii, literaturoznawstwa oraz kulturoznawstwa. Dodatkową atrakcję kursu stanowił wyjazd naukowy do miast hanseatyckich Hamburga i Lubeki oraz na wybrzeże Morza Północnego.

Kurs zakończono egzaminem końcowym, który Bartosz zdał z wynikiem bardzo dobrym i uzyskał 6 punktów ECTS. Punkty te należą do  Europejskiego Transferu Punktów i są stosowane na studiach wyższych jako miara osiągnięć studentów.

Pobyt w Kilonii był dla Bartosza nie tylko świetną okazją do poszerzenia kompetencji językowych oraz wiedzy realioznawczej, lecz także możliwością spędzenia czasu wśród nowych przyjaciół z wielu państw. Bartosz miło wspomina ten czas.

Bartosz wraz z opiekunką, Rozalią Wencel doceniają nagrodę, którą uczeń otrzymał od Komitetu Głównego Olimpiady Języka Niemieckiego. Serdecznie pozdrawiamy także pana Piotra Jankowiaka, który z takim zaangażowaniem i otwartym sercem od lat opiekuje się OJN.

Bartoszowi, który jest obecnie uczniem klasy 3 angielsko-geograficznej I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, życzymy powodzenia w tegorocznej edycji olimpiady!

Materiał: Rozalia Wencel / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 32 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)