Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

13 lutego 2020

Stypendia dla najlepszych uczniów. Kogo wyróżniono w powiecie nakielskim?

fot. Szymon Zdziebło

fot. Szymon Zdziebło

Mają bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach. #Blisko 1,8 tysiąca uczniów z naszego regionu otrzyma stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II". Wypłaty pierwszych transzy 24 lutego.

- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał – podkreśla marszałek Piotr Całbecki

Uroczyste gale dla stypendystów odbędą się 31 marca (stypendyści projektów „Prymus Kujaw i Pomorza” oraz „Humaniści na start”) i 21 kwietnia (stypendyści programu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”).

Prymus Kujaw i Pomorza

To już czwarta edycja programu. W ciągu trzech pierwszych z pomocy skorzystało ponad cztery tysiące młodych ludzi. Marszałkowskie wsparcie skierowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W roku szkolnym 2019/2010 wsparcie trafi do 744 młodych ludzi. Wśród nich jest 185 uczniów szkół podstawowych i 559 szkół ponadpodstawowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy i IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu. Wśród placówek, które mają ponad 10 stypendystów są szkoły z Inowrocławia (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej) oraz Włocławka (I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej).

Pierwsza transza stypendium zostanie wypłacona 24 lutego.

W powiecie nakielskim stypendia otrzymają:

Adrian Nalepa – I LO Nakło
Hubert Olszewski – I LO Nakło
Zuzanna Gamalska - ZS w Nakle (III Liceum Ogólnokształcące)

Humaniści na start

W ramach tegorocznego projektu stypendium otrzyma 502 uczniów z regionu. W tym programie o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Wśród stypendystów jest 38 uczniów podstawówek oraz 464 licealistów.

Młodzi ludzie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 4 tysiące złotych, czyli 400 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Ponad 20 stypendystów I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy.

Pierwsza transza stypendium zostanie wypłacona 25 lutego

W powiecie nakielskim stypendia otrzymają:

Hubert Olszewski – I LO Nakło
Kaja Stróżyk – I LO Nakło
Alan Jagodziński – I LO Szubin
Olaf Jagodziński – I LO Szubin
Monika Lisiecka – I LO Szubin

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II

Program adresowany jest do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół branżowych I stopnia w regionie. W roku szkolnym 2019/2020 wsparcie trafi do 500 uczniów ze szkół w regionie. Wśród stypendystów jest 350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych I stopnia (które powstały w miejsce zasadniczych szkół zawodowych).

Uczniowie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysiące złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).

Najliczniej reprezentowane szkoły to Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, Zespół Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie, Zespół Szkół Technicznych im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Grudziądzu, Zespół Szkół w Mogilnie i Zespół Szkół w Świeciu.

Pierwsza transza stypendium zostanie wypłacona 9 marca.

W powiecie nakielskim stypendia otrzymają:

Martyna Nitka – ZSP Szubin
Magdalena Tomaszewska – ZSP Szubin
Izabela Adamczyk – ZS w Lubaszczu
Weronika Bogusławska – ZSP Szubin
Magdalena Iciek - ZS w Lubaszczu

Wszystkie trzy marszałkowskie programy stypendialne finansujemy w oparciu o środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu samorządu województwa.

Marszałkowskie projekty edukacyjne w liczbach:

1746 uczniów otrzyma stypendia w roku szkolnym 2019/2020 w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych;

500 złotych – to maksymalna miesięczna kwota wsparcia, która trafi na konta stypendysty;

uczniowie otrzymają do 5 tysięcy rocznie.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 22 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (8)

    ......., w dniu 13-02-2020 14:20:58 napisał:

    Brawo I LO w Nakle

    odpowiedz

    • -3 (5)

    Dor, w dniu 13-02-2020 14:29:44 napisał:

    Brawo I LO w Szubinie

    odpowiedz

    • 6 (6)

    Adam, w dniu 13-02-2020 18:41:37 napisał:

    Brawo VI LO w Bydgoszczy.

    odpowiedz

    • 5 (5)

    robin, w dniu 13-02-2020 18:45:48 napisał:

    Gratuluję stypendystom. Niemniej pragnę zwrócić uwagę, iż stypendystami z powiatu nakielskiego zostali również uczniowie uczęszczający do szkół średnich w Bydgoszczy czy też w Toruniu.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Anonim, w dniu 14-02-2020 08:08:06 napisał:

    Brawo, gratulacji. Serce rośnie...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa hal
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)