Stypendia dla artystów. Wnioski można składać do 15 grudnia

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Trwa nabór wniosków o stypendia artystyczne marszałka dla# twórców, animatorów kultury i osób zaangażowanych w opiekę nad zabytkami. Wsparcie można wykorzystać na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych, m.in. na organizację wystaw, publikację książki, nagranie płyty lub nakręcenie filmu. Na wnioski czekamy do 15 grudnia.
- Wspieranie twórców i animatorów kultury, a także osób poświęcających się opiece nad zabytkami to dla nas niezwykle ważne zadanie. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa. Zachęcam do aplikowania o to wparcie - mówi marszałek Piotr Całbecki.
Wojewódzkie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego udzielanego utalentowanym mieszkańcom naszego regionu w różnym wieku. Przyznajemy je dwa razy w roku już od czternastu lat. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej oraz pomagają realizować ciekawe i ambitne projekty. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.
Wnioski o przyznanie stypendium należy składać do 15 grudnia:
w punkcie informacyjno-podawczym w pawilonie przed Urzędem Marszałkowskim przy placu Teatralnym 2 w Toruniu
lub wysłać pocztą na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego
plac Teatralny 2, 87-100 Toruń (o dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu).
Dodatkowe informacje można uzyskać w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego pod numerem telefonu: 883 359 313 lub mailowo: m.majrowska@kujawsko-pomorskie.pl.
Zasady i tryb przyznawania stypendiów z załącznikami
W tym roku w ramach dwóch edycji programu przyznaliśmy trzydzieści stypendiów. Wsparcie wyniosło od 2,7 do 7 tysięcy złotych.
Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.
(czytaj więcej)Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.
(czytaj więcej)Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.
(czytaj więcej)Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!