Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2019

Studenci zakończyli rok akademicki. Teraz czas na wakacje!

fot. NOK

fot. NOK

11 czerwca w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury miało miejsce # zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Niepublicznego Donald. Tematem ostatniego wykładu była „Adaptacja do zmian klimatu jako nieunikniona konieczność.”

Po wykładzie wręczono studentom certyfikaty złotego oraz platynowego słuchacza UTW. Wyróżniono dwie osoby w kategorii aktor roku wręczając dyplomy uznania za wkład w pracę kabaretu „Luzik” paniom: Stefanii Trybuszewskiej oraz Elżbiecie Budziszak.

Natomiast podziękowanie za działalność kulturalną, skuteczność w batalii o szpital w Nakle nad Notecią oraz pracę w Radzie Słuchaczy przy nakielskim UTW otrzymała pani Jadwiga Cyganek.

Teraz na studentów czekają wakacje. Mamy nadzieję, że pełni sił, wigoru i zapału do nauki wrócą w październiku aby rozpocząć kolejny rok.

materiał: Lidia Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)