Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2019

Strażnicy miejscy na festynie. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 19-06-2019 roku funkcjonariusze nakielskiej Straży Miejskiej w ramach akcji # „Bezpieczne wakacje 2019” przeprowadzili pogadankę z dziećmi podczas festynu Samorządu Mieszkańców numer 8 w Nakle nad Notecią.

Opowiedzieli o zagrożeniach jakie mogą je spotkać podczas trwających wakacji oraz o sposobach radzenia sobie z nimi. Dzieci dowiedziały się również na czym polega codzienna praca strażników miejskich oraz zobaczyły jakiego sprzętu używają podczas swojej pracy.

Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo podczas poruszania się na drodze.

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 17 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)