Dziś mamy 26 maja 2017, piątek, imieniny obchodzą:
15 maja 2017

Strażacy w akcji. To był pracowity tydzień

fot. arch.

fot. arch.

Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 8.05.2017 r. – 14.05.2017 r.

W dniu 08.05.2017 r. Zastęp GCBA z JRG Nakło nad Notecią został zadysponowany do budynku wielorodzinnego w którym wyczuwalny był dym. Po przeprowadzeniu rozpoznania w mieszkaniu okazało się, że zadymienie powstało w wyniku przypalonego mięsa pozostawionego na kuchence gazowej.

W dniu 8.05.2017 r. do Trzeciewnicy zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z JRG Nakło nad Notecią oraz OSP Nakło. Po przybyciu zastępów na miejsce zastano palący się budynek gospodarczy, a w nim motocykl oraz dwa skutery. Zadanie zastępów polegało na ugaszeniu pożaru używając prądów wody oraz piany gaśniczej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie skutera z rozgrzanym silnikiem w pobliżu materiałów łatwopalnych.

W dniu 08.05.2017 r. zastępy z JRG Nakło nad Notecią zadysponowano na pl. Szkolny w Nakle do pożaru w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu zastępów na miejsce zastano pożar wnętrza pokoju. Zadanie zastępów polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz na ewakuacji mieszkańców z zadymionych pomieszczeń.

W dniu 10.05.2017 r. do miejscowości Mrozowo zadysponowano zastępy z JRG Nakło nad Notecią oraz zastęp z OSP Jadwiżyn w celu udzielenia pomocy i usunięciu skutków wypadku drogowego. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu czołowym z samochodem ciężarowym.

W dniu 10.05.2017r. zastęp gaśniczy GBA z JRG Szubin został zadysponowany do usunięcia drzewa blokującego całkowicie drogę w miejscowości Pińsko gm. Szubin.

W dniu 11.05.2017 r. zastęp z JRG Nakło nad Notecią na prośbę pogotowia ratunkowego został zadysponowany do udzielenia pomocy osobie z zatrzymanym krążeniem. Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia strażacy przejęli poszkodowanego od osób postronnych, którzy prowadzili resuscytację. Zadanie zastępu polegało na dalszej resuscytacji z wykorzystaniem defibratora. Działania te prowadzone były do czasu przybycia zespołu medycznego Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, któremu to przekazano poszkodowanego. W tym samym czasie zastęp z OSP Kosowo zabezpieczał lądowisko LPR.

W dniu 13.05.2017 r. zastęp z JRG Nakło nad Notecią oraz zastępy z OSP Wyrzysk zostały zadysponowane do Rudy w celu usunięcia skutków dachowania samochodu osobowego w którym była nieprzytomna osoba.

W dniu 13.05.2017r. w miejscowości Kowalewo(Nowy Świat) gm. Szubin doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Łącznie 6 osób brało udział w zdarzeniu, w wyniku którego 5 osób zostało poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy gaśnicze: GBA i GCBA z JRG Szubin oraz zastęp gaśniczy z OSP Szubin. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączyli instalację elektryczną, zabezpieczyli lądowisko dla LPR, zabezpieczyli wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdów i usunęli z drogi rozbite części pojazdów.

W minionym tygodniu zastępy 4 razy usuwały plamy oleju z jezdni oraz dwa razy zastępy wypompowywały wodę z zalanych obiektów.

materiał: asp. sztab. Bogumił Przywecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)