Dziś mamy 24 lutego 2018, sobota, imieniny obchodzą:
15 maja 2017

Strażacy w akcji. To był pracowity tydzień

fot. arch.

fot. arch.

Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 8.05.2017 r. – 14.05.2017 r.

W dniu 08.05.2017 r. Zastęp GCBA z JRG Nakło nad Notecią został zadysponowany do budynku wielorodzinnego w którym wyczuwalny był dym. Po przeprowadzeniu rozpoznania w mieszkaniu okazało się, że zadymienie powstało w wyniku przypalonego mięsa pozostawionego na kuchence gazowej.

W dniu 8.05.2017 r. do Trzeciewnicy zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z JRG Nakło nad Notecią oraz OSP Nakło. Po przybyciu zastępów na miejsce zastano palący się budynek gospodarczy, a w nim motocykl oraz dwa skutery. Zadanie zastępów polegało na ugaszeniu pożaru używając prądów wody oraz piany gaśniczej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie skutera z rozgrzanym silnikiem w pobliżu materiałów łatwopalnych.

W dniu 08.05.2017 r. zastępy z JRG Nakło nad Notecią zadysponowano na pl. Szkolny w Nakle do pożaru w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu zastępów na miejsce zastano pożar wnętrza pokoju. Zadanie zastępów polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz na ewakuacji mieszkańców z zadymionych pomieszczeń.

W dniu 10.05.2017 r. do miejscowości Mrozowo zadysponowano zastępy z JRG Nakło nad Notecią oraz zastęp z OSP Jadwiżyn w celu udzielenia pomocy i usunięciu skutków wypadku drogowego. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu czołowym z samochodem ciężarowym.

W dniu 10.05.2017r. zastęp gaśniczy GBA z JRG Szubin został zadysponowany do usunięcia drzewa blokującego całkowicie drogę w miejscowości Pińsko gm. Szubin.

W dniu 11.05.2017 r. zastęp z JRG Nakło nad Notecią na prośbę pogotowia ratunkowego został zadysponowany do udzielenia pomocy osobie z zatrzymanym krążeniem. Po przybyciu zastępu na miejsce zdarzenia strażacy przejęli poszkodowanego od osób postronnych, którzy prowadzili resuscytację. Zadanie zastępu polegało na dalszej resuscytacji z wykorzystaniem defibratora. Działania te prowadzone były do czasu przybycia zespołu medycznego Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, któremu to przekazano poszkodowanego. W tym samym czasie zastęp z OSP Kosowo zabezpieczał lądowisko LPR.

W dniu 13.05.2017 r. zastęp z JRG Nakło nad Notecią oraz zastępy z OSP Wyrzysk zostały zadysponowane do Rudy w celu usunięcia skutków dachowania samochodu osobowego w którym była nieprzytomna osoba.

W dniu 13.05.2017r. w miejscowości Kowalewo(Nowy Świat) gm. Szubin doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Łącznie 6 osób brało udział w zdarzeniu, w wyniku którego 5 osób zostało poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy gaśnicze: GBA i GCBA z JRG Szubin oraz zastęp gaśniczy z OSP Szubin. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączyli instalację elektryczną, zabezpieczyli lądowisko dla LPR, zabezpieczyli wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdów i usunęli z drogi rozbite części pojazdów.

W minionym tygodniu zastępy 4 razy usuwały plamy oleju z jezdni oraz dwa razy zastępy wypompowywały wodę z zalanych obiektów.

materiał: asp. sztab. Bogumił Przywecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)