Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Strażacy spotkali się w remizie. Sprawnie przeprowadzono zebranie

fot. MM

fot. MM

24 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sucharach zorganizowano walne #zebranie sprawozdawcze jednostki, podczas którego druhowie udzielili zarządowi absolutorium. Podsumowano także ubiegłoroczną działalność miejscowych strażaków.

Oficjalną część zebrania rozpoczął prezes jednostki OSP w Sucharach dh Zdzisław Kasprzak. Na podstawie liczby osób uprawnionych do głosowania i podejmowania uchwał stwierdzono, że na zebraniu sprawozdawczym pojawiło się 20 druhów. W dalszej kolejności sprawozdanie z działalności jednostki wygłosił jej naczelnik dh Sławomir Kaczmarek. OSP w Sucharach liczy obecnie 33 członków, w tym 5 honorowych oraz 7 kobiet, a także niepełną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat (4 dziewczyny i 1 chłopiec). W roku 2019 jednostka brała łącznie udział w 9 akcjach polegających na gaszeniu łąk. Ponadto uczestniczyła w przygotowaniu oraz zabezpieczeniu terenu, gdzie odbywały się ubiegłoroczne dożynki gminne.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawił dh Dariusz Kasprzak. Dochody jednostki w roku 2019 wyniosły 10 tys. 308 zł, natomiast wydatki oszacowano na 11 tys. 956 zł. Stan pieniędzy w kasie i na rachunku bankowym na początku roku sprawozdawczego wynosił 5 tys. 200 zł, a na jego koniec – 3 tys. 551 zł. Ważniejsze zakupy z własnych środków jednostki to zakup umundurowania. Nie zabrakło także dyskusji między druhami z Suchar a komendantem gminnym OSP w Nakle Krystianem Płatkiem oraz dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Nakle bryg. Sławomirem Murawskim. Dotyczyła ona poziomu pytań zadawanych podczas gminnego etapu 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który zdaniem strażaków był zbyt wysoki. – Zawodowi strażacy mieliby problem z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi na zadawane tam pytania – skomentował jeden z druhów OSP w Sucharach.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  "Wkladek", w dniu 25-01-2020 21:58:02 napisał:

  Dobrze suchary, jechać z nim!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Zyga, w dniu 26-01-2020 19:13:31 napisał:

  Tak na sucho bez grzałki..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Budowa hal
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Elewacje
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Oczyszczanie twarzy
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)