Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2019

Straż Miejska apeluje. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

Coraz niższe temperatury, które obecnie odczuwamy, są szczególnie trudne dla #osób bezdomnych. W okresie zimowym osoby te są narażone na wiele niebezpieczeństw, takich jak: wychłodzenie organizmu, odmrożenia części ciała, a w rezultacie utratę zdrowia, a nawet i życia.

W związku ze zbliżającą się zimą Straż Miejska w Nakle nad Notecią wzorem lat ubiegłych współpracuje z pracownikami socjalnymi Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którymi przeprowadza kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych na terenie całej gminy Naklo. Ponadto funkcjonariusze podczas patroli regularnie sprawdzają koczowiska, pustostany, działki, altanki śmietnikowe oraz dworce. Osoby bezdomne często zmieniają miejsce przebywania, dlatego nie o wszystkich miejscach wiemy. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców nakielskiej gminy o wszelkie informacje dotyczące osób, które mogą potrzebować pomocy. Zgłoszenia prosimy kierować osobiście w siedzibie straży miejskiej przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 50 lub pod numerami telefonów: 52-386-05-98, alarmowy: 986.

Materiał: Agnieszka Warmke

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)