Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 stycznia 2022

Sto lat dla Puchatka. Na zakończenie były medale i słodkości

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek, 13 stycznia w bibliotece w Ślesinie# było gwarno i wesoło, a wszystko to za sprawą przedszkolaków z grupy „Słoneczek”. Okazją do spotkania był Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Po wysłuchaniu historii powstania misia o bardzo małym rozumku, wszyscy głośno zaśpiewali specjalne „sto lat” dla Jubilata. „Słoneczka” wykazały się spostrzegawczością szukając w bibliotece ukrytych zagadek związanych z postaciami zamieszkującymi Stumilowy Las. Nie obyło się też bez „puchatkowej” gimnastyki. Spotkanie zakończyło się konkurencją polegającą na dorysowaniu ogona Kłapouchemu z utrudnieniem w postaci zasłoniętych oczu. Wszyscy wykonali to zadanie perfekcyjnie i otrzymali pamiątkowe „kubusiowe” medale oraz słodkości.

Materiał: Justyna Widawska PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)