Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Staże w Słowenii. Uczniowie poznali technikę upraw ekologicznych

fot. Damian Poniewierski

fot. Damian Poniewierski

Trzeciego dnia zajęcia zaczęliśmy w szkolnych szklarniach. Poznaliśmy technikę upraw ekologicznych warzyw oraz owoców.

Przebyliśmy całą drogę od ich produkcji po sprzedaż w sklepie i szkolnej stołówce. Następnie, poszliśmy na spacer, podczas którego mogliśmy zapoznać się z różnorodną florą znajdującą się na terenie BC Naklo. Jako ciekawostkę dowiedzieliśmy się że każda klasa kończąca edukację na pamiątkę nauki sadzi brzozę. Miło spędziliśmy czas w „klasie” na świeżym powietrzu, gdzie mogliśmy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące opieki nad roślinnością wokół szkoły.

Po lunchu wraz z uczniami BC Naklo wyruszyliśmy do Udin Borst, aby poznać zwyczaje zwierząt leśnych. Podczas długiej wędrówki udało nam się zobaczyć kijanki, sarny oraz zające.

Najwytrwalsi uczestnicy zrobili ponad 25 000 kroków, co nie przeszkodziło im po powrocie rozegrać mecz w piłkę nożną z lokalną młodzieżą.

Tekst: Adam Orzech, Mariusz Kapczyński

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)