Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2013

Staszic wita!

Fot. Dariusz Wojciechowski

Fot. Dariusz Wojciechowski

Bogata oferta edukacyjna, miła atmosfera i wiele atrakcji czekało na gimnazjalistów, którzy przybyli na drzwi otwarte w sobotę, 13 kwietnia, do ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle.

Wszystkich przybyłych powitała dyrektor placówki Alicja Czubak. Celem imprezy było przede wszystkim zachęcenie gimnazjalistów do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej szkoły. W organizację drzwi otwartych zaangażowało się wielu uczniów, którzy w sposób humorystyczny przedstawili poszczególne kierunki kształcenia. W tym roku Staszic w swej ofercie proponuje: liceum ogólnokształcące z rozszerzonym językiem angielskim lub niemieckim, technikum kształcące w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk, technik logistyk, technik obsługi turystycznej oraz zasadniczą szkołę zawodową kształcącą w zawodach: sprzedawca i kucharz. Wszystko to wzbogacone było ciekawostkami, zdjęciami, muzyką, prezentacją multimedialną.

Gimnazjaliści mieli również możliwość zwiedzenia budynku szkoły, a także porozmawiania z nauczycielami. Dodatkowo na sali gimnastycznej odbywał się turniej siatkówki. Nie zabrakło też dobrej zabawy. Obecne na miejscu wróżki przepowiadały gimnazjalistom same sukcesy, jeżeli skorzystają z oferty edukacyjnej szkoły. Ponadto na korytarzu ustawiono punkty informacyjne. Wszyscy zainteresowani otrzymali też ulotki, mające ugruntować ich wyobrażenie o szkole i ułatwić wybór kierunku kształcenia.

Oceń artykuł: 411 419

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (33) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (22)

  Maja, w dniu 13-04-2013 20:06:14 napisał:

  STASZIC GÓRĄ !!!

  odpowiedz

  • 10 (10)

  krzysiu, w dniu 13-04-2013 20:14:25 napisał:

  czemu tak mało zdjęć?

  odpowiedz

  • -8 (26)

  ...., w dniu 13-04-2013 20:22:42 napisał:

  Ciekawe czy podczas tych drzwi otwartych pani dyrektor ujawniła dane na temat zdawalności matur i egzaminów zawodowych, bo to powinno być najważniejsze, a mówi się że za dobrze nie było.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 11 (11)

  lemi, w dniu 13-04-2013 21:08:23 napisał:

  chciałbym pogratulować zwycięzcą turnieju siatkarskich trójek. Wrócę tam za rok , i się odegram :D !

  odpowiedz

  • 9 (15)

  Anonim, w dniu 13-04-2013 21:55:25 napisał:

  Szkoła zrobiła na mnie duże wrażenie.

  odpowiedz

  • 5 (13)

  paco, w dniu 13-04-2013 23:35:50 napisał:

  Było czadersko! Atmosfera a klub młodzieżowy czad

  odpowiedz

  • 8 (14)

  Elwira, w dniu 13-04-2013 23:37:10 napisał:

  Mają moc:)

  odpowiedz

  • 2 (12)

  zawiedziona, w dniu 14-04-2013 00:08:56 napisał:

  Byłam dzisiaj na tych drzwiach otwartych. No nie powiem ludzi dużo, ludzie mili, ogólnie imprez OK. Rozmawiałam z nauczycielami i opowiadali, że są takie i takie koła zaintersowań, mozna rozwija swoje zainteresowania. W końcu dostałam adres strony i teraz ją sobie oberzałam. I wiecie co - są tam tylko dwa koła zainteresowań. Więc to co opowiadali nauczyciele to ściema ? No chyba tak bo strona to chyba nie kłamie. Więc kiepściutko STASZIC a nauczyciele ściemniali ....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -1 (1)

  uczeń, w dniu 14-04-2013 10:29:10 napisał:

  Dlaczego w filmie na 24naklo nie ma wszystkich kierunków kształcenia. o ile są. Pytam czy są one tylko na papierze? Oglądając film nie było technikum ekonomicznego, technikum handlowego technikum logistyki oraz sprzedawcy? jak to jest

  odpowiedz

  • 3 (5)

  uczeń szkoły, w dniu 14-04-2013 10:52:35 napisał:

  Powinny być, widocznie pan Wojciechowski nie zwracał na to szczególnej uwagi. Wszystkie kierunki były prezentowane.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  art, w dniu 14-04-2013 13:07:39 napisał:

  Gdzie jest film z tych drzwi?

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Ona, w dniu 14-04-2013 13:08:00 napisał:

  Wszystkie kierunki są i można oczywiście je wybrać :) Jednak że jeśli będzie mało chętnych na dany kierunek on nie zostanie zrealizowany , czego będziecie mogli dowiedzieć się przychodząc do szkoły w dniu zapisów. Ale nie ma czym się martwić zawsze można wybrać więcej kierunków niż tylko jeden :) Dlatego więc bardzo serdecznie zapraszamy :) Nie ważne jaką masz średnią jak poszedł Ci test gimnazjalny u nas zawsze będziesz mile widziany ! :)

  odpowiedz

  • 5 (9)

  xxx, w dniu 14-04-2013 17:01:43 napisał:

  świetna szkoła!!!

  odpowiedz

  • 3 (11)

  lemi, w dniu 14-04-2013 17:08:25 napisał:

  chwalą się zdawalnością matur a systemem oceniania już nie, przypominam że w Staszicu jak jest sprawdzian to jest to waga 3 nieraz 4 i jakakolwiek ocena jest za tą wagę nawet ndst, a w LO jak dostaniesz 1 ze sprawdzianu to ta ocena jest za wagi 1 a każda pozytywna już za wage wyższą i jak tu nie zdać roku... . Głupia jest ta rywalizacja szkół , po co się kłócić, przypominam ze mieszkamy w POLSCE . Pracodawca zatrudni osobę mniej wykwalifikowaną mogącą pracować za 1200zł pewnie jeszcze na 2 zmiany, czy osobę wykwalifikowaną żądająca 3000 zł i godnych warunków miejsca pracy.?? Po co więc takie głoszenia że jakaś szkoła jest lepsza?. Żadna nie jest bo uczy wielu niepotrzebnych elementów w życiu, zamiast uczyć praktycznie aby uczeń zdobył doświadczenie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)