Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Staszic i Żegluga łączą siły, by pomóc potrzebującym!

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się #w pomoc ludziom potrzebującym. W tym roku młodzież „Żeglugi” i „Staszica” postanowiła połączyć siły.

14 listopada Samorządy Uczniowskie obydwu szkół oraz wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS im. Staszica spotkali się z panią Luizą Łaską – Wiland oraz panem Arturem Wilandem ze Ślesina prowadzącymi jako organizację pożytku publicznego grupę Ave Team w ramach fundacji Sedeka. Zaproszeni goście opowiadali o swojej działalności. Wolontariusze grupy Ave Team organizują akcje charytatywne na rzecz mieszkańców powiatu, jednak nie pozostają obojętni na potrzeby osób spoza tego rejonu. Działają w ciągu całego roku, a szczególnie intensywnie w okresie przedświątecznym - przygotowują paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie dla osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Efektem spotkania jest decyzja o zaangażowaniu się młodzieży w przedświąteczną pracę grupy Ave Team. W obydwu szkołach w terminie od 20 listopada do 5 grudnia odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych, drogeryjnych itp. W kolejnych dniach młodzież wszystkie zebrane dary wspólnie zapakuje, następnie przedstawiciele samorządów i wolontariatu odwiedzą tych najbardziej potrzebujących z prezentami świątecznymi.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)