Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Staszic i Żegluga łączą siły, by pomóc potrzebującym!

fot. ZSP Staszic

fot. ZSP Staszic

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się #w pomoc ludziom potrzebującym. W tym roku młodzież „Żeglugi” i „Staszica” postanowiła połączyć siły.

14 listopada Samorządy Uczniowskie obydwu szkół oraz wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w ZS im. Staszica spotkali się z panią Luizą Łaską – Wiland oraz panem Arturem Wilandem ze Ślesina prowadzącymi jako organizację pożytku publicznego grupę Ave Team w ramach fundacji Sedeka. Zaproszeni goście opowiadali o swojej działalności. Wolontariusze grupy Ave Team organizują akcje charytatywne na rzecz mieszkańców powiatu, jednak nie pozostają obojętni na potrzeby osób spoza tego rejonu. Działają w ciągu całego roku, a szczególnie intensywnie w okresie przedświątecznym - przygotowują paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie dla osób starszych, samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Efektem spotkania jest decyzja o zaangażowaniu się młodzieży w przedświąteczną pracę grupy Ave Team. W obydwu szkołach w terminie od 20 listopada do 5 grudnia odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych, drogeryjnych itp. W kolejnych dniach młodzież wszystkie zebrane dary wspólnie zapakuje, następnie przedstawiciele samorządów i wolontariatu odwiedzą tych najbardziej potrzebujących z prezentami świątecznymi.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)