Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Startuje Festiwal Nauki i Sztuki. 10 dni atrakcji w Krzywoustym

fot. powierzone

fot. powierzone

W najbliższy czwartek - 01 grudnia 2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią startuje #Festiwal Nauki i Sztuki.

Przedsięwzięcie powstaje z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także z poczucia misji i wyzwań, przed którymi staje współczesna szkoła.

W ciągu dziesięciu dni festiwalowych licealiści wspólne odkrywać będą świat nauki i piękna sztuki, uczestnicząc m.in. w zajęciach teatralnych, filmowych, dziennikarskich, debacie oxfordzkiej, zajęciach laboratoryjnych z zakresu fizyki, chemii i biologii, ponadto przysłuchiwać się będą prelekcjom, wykładom przygotowanym przez pracowników naukowych uczelni wyższych, lekarzy, sędziów, prawników, dziennikarzy, filozofów, kustoszy muzeów i studentów. Uczniowie będą mieli okazję przyglądać się wystawom prac malarskich, wysłuchać koncertu muzycznego, obejrzeć pokaz filmów dokumentalnych. Szkoła stanie się miejscem spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do edukacji kierować będą swoje kroki w stronę naukowej sceny.

Celem festiwalu jest kształtowanie aktywności intelektualnej i kulturalnej młodzieży. Nieodłącznym elementem planowanego przedsięwzięcia będzie adresowany do rodziców, nauczycieli i sympatyków szkoły kameralny koncert kwartetu smyczkowego „Prestige” z solistką Judytą Wendą.

Partnerzy i współorganizatorzy zaproszeni do realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego to m.in.: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią, IPN- Delegatura w Bydgoszczy, Teatr „Bajzel”, Instytut Edukacji Somatycznej, Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią,, Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences.

Materiał : Aleksandra Białka / I LO w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)