Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2020

Środowe popołudnie z książką. Omawiano powieść Rhiannon Navin

fot. PiMBP Nakło

fot. PiMBP Nakło

W środowe popołudnie uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się, aby #porozmawiać o powieści Rhiannon Navin „Kolor samotności”. Narratorem książki jest 6-letni chłopiec. Jest to zabieg ciekawy i dość niecodzienny. Niektórym lektura może się przez to wydawać infantylna i dziwna.

Głównego bohatera, Zacka, poznajemy w dniu, w którym zawalił mu się świat. Chłopiec próbuje poradzić sobie ze śmiercią brata i stratą matki, która choć fizycznie wciąż jest obecna, to myślami odeszła wraz ze starszym synem. Dręczony przez koszmary Zach nie może liczyć na wsparcie najbliższych. Sposobem na wyjście z traumy jest dla niego ucieczka w świat wyobraźni. Czyta i maluje, co pomaga mu zrozumieć i uporządkować własne uczucia. Navin przedstawiła rozterki i bolączki małego chłopca w bardzo realistyczny sposób, do tego genialnie pokazuje żałobę widzianą oczami dziecka. Zaskakuje czytelnika olbrzymią ilością mądrych i chwytających za serce przemyśleń. Pokazuje też jak wielka siła drzemie w rodzinie i jak straszna jest samotność - zwłaszcza w obliczu tragedii. Chociaż ze względu na poruszaną problematykę powieść nie należy do lekkich lektur, zdaniem klubowiczów warto ją przeczytać.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 19 lutego. Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Mariusz Skoczek PiMBP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)