Dziś mamy 16 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

02 stycznia 2020

Średnia cena paliwa w gminie Nakło na obecny rok szkolny ustalona. Ile wynosi?

W związku ze zmianą prawa oświatowego gminy mają obowiązek ustalenia średniej #ceny paliwa na rok szkolny. Jakie stawki ustalono w gminie Nakło?

Zmianie uległy zasady zwrotu kosztów przejazdu dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów do szkół i placówek oświatowych, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice. Dotychczas nie było określonych kryteriów, na podstawie których samorząd ma wyliczać wysokość kwoty zwracanej rodzicom. Część gmin wypłacała kwoty, które nie zapewniały refundacji rzeczywiście poniesionych kosztów przejazdu opiekuna wraz z dzieckiem. W związku z nowelizacją gmina jest zobowiązana ustalić średnią cenę jednostki paliwa w gminie na każdy rok szkolny. Jednostki te są potrzebne do wyliczenia ze wzoru kosztów, które zwracane są rodzicom.

Do wyliczenia średniej ceny jednostki paliwa na obecny rok szkolny przyjęto średnie ceny paliw: benzyny, oleju napędowego i autogazu obowiązujące w dniu 3 grudnia 2019 roku na stacjach paliw w gminie Nakło. Ustalono następujące ceny:

- 5,02 zł za 1 litr w przypadku oleju napędowego
- 4,94 zł za litr w przypadku benzyny
- 2,26 zł za litr w przypadku autogazu

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szafy przesuwne
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Gimnastyka korekcyjna
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Odchudzanie
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)