Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2020

Sprawozdania i wyróżnienia. Druh z OSP w Paterku najaktywniejszy w całej gminie!

fot. MM

fot. MM

Ochotnicza Straż Pożarna w Paterku dołączyła do grona jednostek, które zorganizowały #już zebranie sprawozdawcze. Nie obyło się bez szeregu szczegółowych sprawozdań oraz wręczenia wyróżnień dla najbardziej zasłużonych druhów.

Zanim jednak sobotnie zebranie w Wiejskim Domu Kultury się rozpoczęło, specjalna delegacja na czele z prezesem jednostki OSP w Paterku Tomaszem Miłowskim udała się na cmentarz, gdzie zapalono znicze pod obeliskiem upamiętniającym zmarłych już strażaków ochotników.

W zebraniu oprócz druhów z miejscowej jednostki, wzięli również udział zaproszeni goście: zastępca komendanta Komendy Powiatowej PSP w Nakle st. bryg. Franciszek Sobiechowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Kazimierz Białczyk, Komendant Gminny OSP w Nakle dh Krystian Płatek, starosta nakielski Tadeusz Sobol, sołtys Paterka i jednocześnie nakielski radny Mariusz Malikowski, a także reprezentanci zaprzyjaźnionych jednostek OSP.

OSP w Paterku liczy 41 członków zwyczajnych oraz 3 honorowych. Jednostka posiada również Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. OSP w Paterku uczestniczyła w ubiegłym roku łącznie w 73 akcjach ratowniczych, w tym 46 to gaszenie pożarów, a 26 - likwidacja miejscowych zagrożeń. Jeden alarm był fałszywy. Ponadto druhowie 6-krotnie wyjeżdżali na akcje poza gminę Nakło. Dochody jednostki w 2019 roku wyniosły 12 968 zł, natomiast wydatki ukształtowały się na poziomie 12 747 zł.

Jak zebranie sprawozdawcze, to i wyróżnienia. Tego wieczoru odznaki za wysługę lat otrzymali: Józef Bujewski (50 lat), Sylwester Jaśkiewicz (35 lat), Barbara Jaśkiewicz (30 lat), Kamil Dudek (15 lat), Maciej Kuszyński i Tomasz Komorowski (10 lat), Damian Mylcarek i Błażej Rogoziecki (5 lat). Przyznano także nagrody za współzawodnictwo. Najaktywniejszym strażakiem w jednostce i jednocześnie na terenie gminy Nakło został Damian Mylcarek. Wyróżniono także dwóch innych druhów – Pawła Sela i Błażeja Rogozieckiego.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (12)

  Ja, w dniu 26-01-2020 23:59:36 napisał:

  Brawo Damian . Prawdziwy strażak z krwi i kości z pokolenia na pokolenia i tata i dziadek byli w tej osp. Jeszcze raz brawo.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Ewa, w dniu 27-01-2020 11:09:40 napisał:

  Facet z kitką- ,profanacja instytucji oraz munduru

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Blacharstwo
Kanapa
MEBLE PIOTR PASIEKA
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)