Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Pytano o budowę nowej świetlicy

fot. MM

fot. MM

Rozwarzyn jest 10 miejscowością, w której mieszkańcy dokonali wyboru sołtysa i rady sołeckiej. Tym# samym doszliśmy na półmetek zebrań sprawozdawczo-wyborczych w gminie Nakło.

Na 205 mieszkańców uprawnionych do głosowania w wyborach, do świetlicy wiejskiej przybyło 46 z nich. W związku z tym można było rozpocząć zebranie w pierwszym terminie, które tradycyjnie już rozpoczęło się od sprawozdania z działalności dotychczasowego sołtysa w minionej kadencji. Do przedstawionego przez Marzenę Broś sprawozdania nie wniesiono żadnych uwag, więc można było przejść do kolejnego punktu porządku obrad, czyli wyborów sołtysa. Zanim jednak do tego doszło, mieszkańcy wybrali spośród siebie komisję skrutacyjną odpowiedzialną za przeprowadzenie wyborów. Ukształtowała się ona w następujący sposób: Justyna Musiał, Aleksandra Musiał oraz Lidia Hapka. Zgromadzone w świetlicy osoby nie miały problemu z podaniem kandydata na sołtysa, którego ostatecznie zgłoszono tylko jednego. Okazała się nim dotychczasowa sołtys Marzena Broś, która otrzymała niemalże jednogłośne poparcie ze strony mieszkańców uzyskując łącznie 45 głosów. Nowo wybrana „Gospodyni” wsi będzie wspierana przez czteroosobową radę sołecką w składzie: Agnieszka Król, Bogdan Broś, Adam Ulatowski i Henryka Ochocka.

Po przeprowadzeniu wyborów przyszedł czas na wolne głosy i wnioski. Tym razem mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z zastępcą burmistrza Piotrem Kalamonem oraz pracownikami urzędu gminy. Poza tematami związanymi z budową oraz remontami dróg gminnych, które to przodują w dyskusjach na niemalże wszystkich zebraniach, mieszkańcy pytali o budowę nowej świetlicy wiejskiej. Piotr Kalamon podał nawet przybliżony czas zakończenia prac nad nową świetlicą. – Myślę, że najprawdopodobniej w maju przyszłego roku zostanie ona oddana do użytku – powiedział zastępca burmistrza. Pytano również m.in. o plan zagospodarowania na terenie Rozwarzyna oraz o aparaturę do mierzenia opadów, której ostatecznie mieszkańcy się nie doczekają – Najbliższe znajdują się w Minikowie oraz Chrząstowie i niestety, ale w Rozwarzynie takowej aparatury nie będzie – poinformowała radna Halina Mnichowska. Sporą część dyskusji po raz kolejny pochłonął wątek zapisów w uchwale antysmogowej, nad którą już niedługo pochylą się radni sejmiku wojewódzkiego.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (10)

  tomasz, w dniu 15-03-2019 20:24:22 napisał:

  kogo obchodzi Rozwarzyn gdzie to kurna jest

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Ala, w dniu 15-03-2019 21:18:42 napisał:

  Wszędzie tylko świetlice. Co to k.. ma być.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  janeczka, w dniu 16-03-2019 06:50:20 napisał:

  Niektóre sołectwa mają pecha. Sołtys Występu nie dość, że nic nie robi dla rozwoju Wsi, to jeszcze hamuje jej rozwój swoją obecnością. Kilka nowych ulic, brak oznakowań kto ma pierwszeństwo, większość kierowców wymusza pierwszeństwo, bo jest przekonana, że są głównej. Aż strach zbliżać się do skrzyżowania gdy nadjeżdża ktoś z lewej strony. O świetlicy można tylko pomarzyć i pozazdrościć tym co mają odpowiedniego sołtysa!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  szok, w dniu 16-03-2019 08:18:58 napisał:

  Masakra 5 lat w plecy

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Mieszkanka Rozwrzna, w dniu 16-03-2019 16:42:08 napisał:

  Gratulacje pani Marzeno jesteśmy bardzo wdzięczni za to jak pani dba o naszą miejscowość nie każda wieś ma tagiego wspinialego sołtysa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Tonery Directions
27PLN
Nadanie modnej linii
Narożniki
Szafy przesuwne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)