Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

02 października 2022

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy spotkali się w szkole

fot. MM

fot. MM

26 września w jednej z sal Zespołu Szkół # im. Wł. Łokietka w Lubaszczu zorganizowano coroczne zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na rok 2023. Mieszkańcy mieli tym razem do rozdysponowania kwotę 26 tys. 347 zł.

Zebranie rozpoczął sołtys Lubaszcza Kamil Miśkiewicz, witając zgromadzonych w sali mieszkańców. Na zebraniu pojawił się również przedstawiciel jednej z firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi, zaznajamiając jednocześnie uczestników zebrania ze swoją ofertą oraz korzyściami, jakie można uzyskać za sprawą montażu paneli fotowoltaicznych na swojej posesji.
W dalszej kolejności sołtys wygłosił sprawozdanie ze swojej działalności oraz z wykonania funduszu sołeckiego na 2022 rok, po czym przedstawił mieszkańcom propozycje podziału kwoty 26 tys. 347 zł, jaką Lubaszcz otrzymał w ramach przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Mieszkańcy poparli pomysły Kamila Miśkiewicza i rady sołeckiej poprzez jednogłośne przyjęcie stosownej uchwały. Szczegółowy podział funduszu obrazuje załączona tabela.

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy zwrócili uwagę na spore zaśmiecenie wsi, wnioskując jednocześnie o zwiększenie ilości koszy na śmieci na terenie sołectwa. W tym miejscu warto nadmienić, że gmina Nakło otwarcie poinformowała już, że nie zamierza zwiększać ilości koszy na śmieci znajdujących się na terenie zarówno miasta, jak i sołectw wchodzących w skład całej gminy. – Spory problem jest w niektórych miejscach z młodzieżą, która pali papierosy, a w konkretnie to z wyrzucanymi przez nią petami. Młodzież zanieczyszcza naszą wieś i ciężko sobie z tym poradzić. Prosimy o częstsze interwencje i patrole straży miejskiej – zwróciła się do sołtysa jedna z uczestniczek zebrania. Nie był to jednak jedyny głos krytyki skierowany w stronę młodzieży uczęszczającej do szkoły w Lubaszczu. – Nie tak dawno postawiono u nas nową wiatę przystankową. Smutny jest fakt, że została ona całkowicie popisana jeszcze tego samego dnia, kiedy to została postawiona – powiedział mieszkaniec Lubaszcza.

Ponadto mieszkańcy pytali o dalsze plany rozwoju sieci światłowodowej w Lubaszczu oraz nieprawidłowe działanie oświetlenia na terenie wsi. – U nas lampy świecą się dłużej, niż gdziekolwiek indziej. Jest to dziwne, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy mówi się o skróceniu czasu ich działania z powodu oszczędności – mówił uczestnik poniedziałkowego zebrania.

 

Fundusz sołectwa Lubaszcz na rok 2023
Inwestycja Kwota
Utwadzenie poboczy drogi gminnej 12 tys. zł
Usługi związane z utrzymaniem dróg gminnych na terenie sołectwa 5 tys. zł
Zakup materiałów niezbędnych do ocieplenia i doposażenia pomieszczenia blaszanego wykorzystywanego przez sołectwo 4 tys. zł
Organizacja wydarzeń z elementami sportu/kultury 2 tys. 100 zł
Rozwój terenów zielonych w Lubaszczu 2 tys. zł
Pielęgnacja i utrzymanie zieleni na terenie sołectwa 1 tys. 247 zł
Razem: 26 tys. 347 zł
Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  M.L, w dniu 02-10-2022 14:22:33 napisał:

  No to teraz szanowna młodzież ze szkoły nich w czasie lekcji idzie ładnie pozmywać to co napisali ... Raz ,drugi posprzątają to się odechce....

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mieszkanka, w dniu 02-10-2022 16:50:19 napisał:

  Trzeba przyznać rację, że to wszystko przez młodzież ze szkoły w Lubasczu. Przed szkołą, placem zabaw i pobliskich budynkach mieszkalnych znajduje się ogrom petów jak i pustych paczek po papierosach oraz papierków różnego rodzaju. Przez okres wakacji mieliśmy ładnie i czysto, jednak od początku września niestety to się zmieniło. Rację również trzeba przyznać co do wiaty przystankowej. Mieszkańcy nawet nie zdążyli nacieszyć się z nowej, a od razu została podpisana przez młodzież ze szkoły w naszej wsi. Przykre to bardzo.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Marian, w dniu 02-10-2022 17:22:55 napisał:

  Gdzie artykuł o zebraniu w Trzeciewnicy?????????????odbyło się 20.09!

  odpowiedz

  • 0 (2)

  ***** nakło i pis , w dniu 02-10-2022 21:26:06 napisał:

  Zmobilizujcie burmistrza aby sprzątał wam na wsi. Bo jak widzę to tylko naklo jest sprzątane, reszta wiosek ma piasek z zimy ma chodnikach

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)