Dziś mamy 23 października 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
27 listopada 2017

Sprawdzali swoją wytrzymałość w pływaniu. Padło wiele "życiówek"

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 24-25 listopada 2017 roku na pływalni BRYZA przy SP 63 w Bydgoszczy odbył się # Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności w Pływaniu 11 i 12 latków. W gronie 130 zgłoszonych zawodników dobrze zaprezentowali się pływacy UKS Krzywousty, którzy wywalczyli dwa medale a wiele wyników należy zaliczyć do sportowych sukcesów.

Zawody rozpoczęły się w piątek od sprawdzianu wszechstronności w pływaniu. Wszyscy nakielscy zawodnicy mieli do pokonania 200m stylem zmiennym, w którym poza dobrym wynikiem należało popłynąć bez błędów technicznych.  Rygorystyczne sędziowanie i zwracanie uwagi na wszystkie szczegóły tym razem nasi zawodnicy zdali w stu procentach. Najlepiej w stawce 13 reprezentantów naszego klubu poradzili sobie zawodnicy 12 letni, którzy odpowiednio zajęli czwarte miejsce Dominik Szcześniak (2:49,41)  i trzecie miejsce  z czasem 2:44,79 Maciej Szpara.
  

Sobotnie zawody również okazały się bardzo udane dla naszych reprezentantów. Zawodnicy 11 letni rozpoczęli sprawdzian wytrzymałości od rywalizacji na 400m stylem dowolny a po nich startowali 12 latkowie ścigając się na 800m. Tego dnia najwięcej emocji przyniósł ostatni wyścig na 800m stylem dowolnym chłopców, w którym dwójka naszych reprezentantów walczyła o medale a końcowa kolejność była odwróceniem wyścigu na 200m stylem zmiennym z piątku. Maciej Szpara z czasem 10:48,90 był czwarty a medal brązowy wywalczył z czasem 10:44,93 Dominik Szcześniak.

W tak trudnych dwudniowych zawodach UKS Krzywousty reprezentowali następujący zawodnicy: Agnieszka Bala, Iga Nowicka, Zofia Suchomska, Kinga Gondek, Lena Latzka, Dominik Szcześniak, Igor Ignasiak, Maciej Szpara, Kacper Koszny, Filip Skubiszewski, Oliwier Ochendal, Aleksander Markuszewski i Radosław Waniak.

Gratulujemy nowych życiowych rekordów i udziału w  sportowej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami bydgoskiej strefy.

materiał: M. Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
200m zmienny CH.pdf
200m zmienny DZ.pdf
400m dowolny CH.pdf
400m dowolny DZ.pdf
800m dowolny CH.pdf
800m dowolny DZ.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)