Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2022

Spotkanie z policjantkami. Omówiono zasady bezpieczeństwa podczas ferii

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Dla wszystkich najważniejsze jest, aby ferie były# czasem wspaniałej zabawy, wypoczynku, ciekawych wycieczek, spotkań i przygód. Równie ważne jest bezpieczeństwo, dlatego nakielskie policjantki prowadzą w czasie ferii spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których rozmawiają na ten temat.

Wczoraj (17.01.22) nakielskie policjantki spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle, z którymi rozmawiały o bezpieczeństwie w czasie ferii.

Funkcjonariuszki omówiły zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach – w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowe przestrzegały przed niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte akweny i informowały, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimowej aury.

Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej oraz kwestii związanych z demoralizacją nieletnich i odpowiedzialnością prawną, jaką za czyny niezgodne z prawem uczniowie mogą ponieść przed sądem.

Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały od policjantów odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz - p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)