Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2022

Spotkanie z policjantami. O demoralizacji i przepisach ruchu drogowego

fot. powierzone

fot. powierzone

Zajęcia profilaktyczne na temat regulacji prawnych dotyczących nieletnich oraz bezpieczeństwa drogowego, przeprowadzili #w szkole w Potulicach nakielscy mundurowi. Policyjną profilaktyką objęto uczniów z klas VI-VIII i przedszkolaki.

Asp. Zofia Wrzeszcz zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, wspólnie z dzielnicowym mł. asp. Zbigniewem Wilczek, odwiedzili uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potulicach. Zajęcia przeprowadzono dla przedszkolaków oraz uczniów z klas VI-VIII.

Maluchom policjanci opowiadali o przepisach ruchu drogowego. Szczególnie zwracali uwagę na omówienie tych, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach. Mundurowi przypominali, że przechodząc przez jezdnię należy korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych i nie można traktować drogi, jak miejsca do zabawy. Dzieci otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i dowiedziały się dlaczego tak ważne jest noszenie ich w widocznym miejscu.

Uczniowie klas starszych usłyszeli wiele na temat demoralizacja nieletnich. Policjanci przypominali, że młodzi ludzie za łamanie prawa odpowiadają przed sądem i omówili kary, jakie sędzia może zastosować w stosunku do nieletniego. Mowa była też o odpowiedzialności prawnej, między innymi, za przestępstwa na tle narodowościowym.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)