Dziś mamy 28 maja 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Spotkanie z okazji "Dnia Herbaty". Dzieci poznały twórczość H.Ch. Andersena

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji przypadającego 21 maja Międzynarodowego Dnia Herbaty bibliotekarka z# Filii w Trzeciewnicy otrzymała zaproszenie od grupy przedszkolnej „Iskierki”.

Podczas wizyty dzieci wysłuchały bajki „Imbryk” H. Ch. Andersena. To piękna opowieść o porcelanowym dzbanuszku, który na skutek wypadku zmienił swój pogląd na życie. Odnalazł jego sens i szczęście poświęcając się innym. Bajka ta mówi o głębokim zranieniu, a nawet wyśmiewaniu i poniżaniu. Dlatego też zadaniem dzieci było powiedzenie sobie nawzajem komplementu, miłego słowa, podkreślając mocne strony swoich kolegów. Okazało się to dość trudne. Andersen ukazuje nam w swoich baśniach, że piękno człowieka tkwi w jego sercu więc warto być dobrym człowiekiem. Morał z tej bajki jest taki, że lepiej podkreślać swoje mocne strony i skupić się na zaletach, a nie wadach drugiej osoby.

Iskierki miały też okazję obejrzeć przedmioty, które służą do zaparzania herbaty, oraz poznać zasady savoir vivre przy stole. Na koniec wykonały pracę plastyczną związaną z omawianym tematem. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)