Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

26 maja 2023

Spotkanie z okazji "Dnia Herbaty". Dzieci poznały twórczość H.Ch. Andersena

fot. powierzone

fot. powierzone

Z okazji przypadającego 21 maja Międzynarodowego Dnia Herbaty bibliotekarka z# Filii w Trzeciewnicy otrzymała zaproszenie od grupy przedszkolnej „Iskierki”.

Podczas wizyty dzieci wysłuchały bajki „Imbryk” H. Ch. Andersena. To piękna opowieść o porcelanowym dzbanuszku, który na skutek wypadku zmienił swój pogląd na życie. Odnalazł jego sens i szczęście poświęcając się innym. Bajka ta mówi o głębokim zranieniu, a nawet wyśmiewaniu i poniżaniu. Dlatego też zadaniem dzieci było powiedzenie sobie nawzajem komplementu, miłego słowa, podkreślając mocne strony swoich kolegów. Okazało się to dość trudne. Andersen ukazuje nam w swoich baśniach, że piękno człowieka tkwi w jego sercu więc warto być dobrym człowiekiem. Morał z tej bajki jest taki, że lepiej podkreślać swoje mocne strony i skupić się na zaletach, a nie wadach drugiej osoby.

Iskierki miały też okazję obejrzeć przedmioty, które służą do zaparzania herbaty, oraz poznać zasady savoir vivre przy stole. Na koniec wykonały pracę plastyczną związaną z omawianym tematem. To było bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)